הגיע הזמן: 11 מיגוניות הוצבו בשכונות הוותיקותהמיגוניות הוצבו על ידי הקרן לידידות בתיאום עם העירייה ופיקוד העורף

 מערכת אשקלונים | צילום: סיון מטודי, המיגוניות שהוצבו

במסגרת תוכנית רחבה של מיגון יישובי הדרום, הציבה ביום רביעי השבוע, הקרן לידידות בתאום עם העירייה ופיקוד העורף 11 מיגוניות ברחבי העיר אשקלון. המיגוניות הוצבו בשכונות ותיקות של העיר בהן קיימת מצוקה של מיגון בבניינים ובמרחב הציבורי. הצבת המיגוניות הללו הן חלק ממערך רחב יותר של מיגוניות שאמורות להיות מוצבות בקרוב. 

שתי מיגוניות הוצבו במרכז מסחרי יהודה הלוי ג' במעמד ראש העיר, תומר גלאם, נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין, נציגי פיקוד העורף והעירייה. 

ראש העיר, תומר גלאם: "אני רוצה להודות לקרן לידידות על הצבת המיגוניות בשכונת שמשון, אחת השכונות הוותיקות בעיר אשקלון שמתמודדות עם היעדר מיגון לאורך שנים. בעת אזעקה, המיגוניות ייתנו מענה למי שנמצא בסביבה שלהן אבל יש לנו משימה גדולה יותר והיא מיגון השכונה עצמה על מנת לתת מענה מידיי לתושבים בבניינים. זה מעודד לראות שבמקום שיש בו פערים, יש את הקרן שנרתמת, מסייעת ומביעה נכונות אמיתית למען התושבים באשקלון".


נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין: " תקופת הקורונה הביאה עימה שקט מתעתע אך כל העוסקים בביטחון יודעים היטב שזהו מצב זמני. אוייבי ישראל לא עוצרים לרגע את הניסיונות להיערך לפגיעה באזרחים. גם בימים האלה   אנחנו בקרן לידידות  יחד עם ראשי ערים , משרד הביטחון וצהל פועלים ללא הרף למיגון ואבטחת התושבים שמוכיחים את חוסנם בכל פעם מחדש". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה