"אבל בוס, הייתה תאונת דרכים בדרך למשרד!” - מתי פונים אל עורך דין לתאונות עבודה"אבל בוס, הייתה תאונת דרכים בדרך למשרד!” - מתי פונים אל עורך דין לתאונות עבודה

כמה פעמים יצא לכם לחשוב שלכם זה לא יקרה; מה הסיכוי שבאותה דרך שבה אתם כבר מורגלים לנהוג בכל בוקר תקרה תאונה שתמנע מכם להגיע לעבודה היום? למען האמת, ישנם מקרים רבים בהם פניה לשירותיו של עורך דין לתאונות עבודה תהיה הכרחית. במידה ונפגעתם במסגרת יום העבודה שלכם, תוכלו לבחור אם לתבוע את חברת הביטוח שלכם או את ביטוח לאומי.

עורך דין לתאונות עבודה יידע להבחין בין סוגי התאונות הקיימים

אנחנו יודעים מה עובר לכם בראש עכשיו, אתם חושבים על האפשרות לפנות אל עורך דין לתאונות עבודה ולתבוע את שני הגורמים גם יחד. ובכן, דעו שצעד כזה ממש לא מומלץ אלא אם כן התאונה נגרמה בדרך מהעבודה או אליה. מדוע? כי כאשר תאונה נגרמת בזמנים אלו, חברת הביטוח תוכל לכסות את התביעה עבור המבוטחים, והמשמעות היא שביטוח לאומי לא יוכל להתנער כך!

במקרה בו נגרמה לאדם נכות בעקבות תאונת דרכים, לא יבוצע התשלום על ביטוח החובה של הרכב אך כן יכוסה הביטוח הלאומי. מאידך, אם מבוטח האדם על ידי חברת ביטוח פרטית יוכל הביטוח הלאומי להתנער מהתשלום בטענה שהאדם אינו זכאי לקצבה. מבולבלים? בצדק. זו עיקר הסיבה מדוע חובה עליכם לפנות לעורך דין תאונות עבודה בהקדם האפשרי. בואו נרחיב מעט על ההבדלים שבין תאונות העבודה:

   •   לעתים מתקיימות תאונות עבודה בזמן יום העבודה עצמו, שגורמות לפציעות או חבלות בקרב העובדים. עורך הדין יחפור לשורש העניין; מהם הצעדים שננקטו על ידי מקום העבודה, כיצד פעל הנפגע (אבחון רפואי, קבלת טיפול, מסמכים שונים, ימי מחלה ועוד), ועוד. כל זאת על מנת לגבש מסלול תביעה הגיוני כדוגמת תביעה בגין רשלנות במקום העבודה.

  •   כפי שאתם בוודאי יודעים, החיים עלולים להפתיע אותנו, לא תמיד לטובה. אין לדעת מה יקרה בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, והתביעות מתחלקות למספר מסלולים; תביעות המבטחות את הנהג הפוגע, תביעות המבטחות את הנפגע, דמי פגיעה ותביעות נכות, ועוד. גם כאן תתבקשו להציג בפני עורך הדין את כל המסמכים וההוכחות המעידים שהמקרה שאתם טוענים שקרה אכן התרחש בהתאם.

על מחלות מקצוע ומה שביניהן

קיים רובד נוסף בגינו ייתכן ותמצאו את עצמכם זקוקים לעזרתו של עורך דין לתאונות עבודה והוא – מחלות המקצוע. ישנם עובדים המועסקים במקומות עבודה הנחשבים למסוכנים, מכיוון שהם חשופים במשך שעות ארוכות לפגיעה בריאותית; הידרדרות באחד החושים, מחלות הנגרמות בשל חשיפה לקרינה ועוד.

זכרו, יש לכם את כל הזכות בעולם להגן על גופכם ועל בריאותכם. אל תוותרו על סיוע מאנשי מקצוע שיעזרו לכם לצלוח את התהליך במהירות, כשכל הזכויות שמגיעות לכם יהיו ברשותכם בסופו של דבר.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה