תושבת אשקלון הודתה: גנבתי מניצול שואה עיוור בו טיפלתיענת דיין, תושבת שאשקלון, הודתה במסגרת הסדר טיעון כי גנבה, קיבלה דבר במרמה בנסיבות מחמירות וזייפה מסמכים כדי למשוך כספים מניצול שואה עיוור בו טיפלה.

מערכת אשקלונים | צילום: אילוסטרציה, שאטרסטוק 

ביום חמישי האחרון הודתה הנאשמת ענת דיין, תושבת אשקלון, בפני בית המשפט במסגרת הסדר טיעון. דיין, הועסקה על ידי המתלונן כעוזרת במשרה חלקית במשך כשלוש שנים, בין ספטמבר 2016 ועד נובמבר 2019, ובין היתר עזרה לו במשיכת כספים, קניות ועוד והייתה לה גישה מלאה לכרטיסי האשראי. המתלונן מסר לנאשמת את הקוד הסודי כדי שתמשוך עבורו כסף.

על פי הסדר הטיעון היא החליטה לנצל את הגישה לחשבונות של הקשיש ומשכה סכומי כסף במזומן כדי לכסות הן את ההוצאות שלו והן עבור עצמה. בתקופה של השנה הראשונה גנבה כ-200,000 ₪ ואחר כך במהלך השנתיים הנוספות גנבה עוד 200,000 ₪ . כמו כן גנבה פנקס שיקים וזייפה אותם – השתמשה בהם לגנוב עוד 150,000 ₪.

כן פרטה עוד כ-73,000 ₪ בשיקים בצ'אנג' ובכך קיבלה כספים במרמה. הנאשמת גם אישרה כי במהלך התקופה השניה העבירה סכומים מחשבון לחשבון וגם הפקידה בחזרה בחשבונות של המתלונן במזומן, סכום של כ-250,000 ₪.

כאמור, ביום חמישי האחרון, הרשיע בית משפט השלום בבאר שבע את הנאשמת על פי הודאתה בעבירות של גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף.

הדיון התנהל בהשתתפות הנאשמת באמצעות שיחת ועידה טלפונית (בהעדר אמצעי חזותי), בהתאם לתקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש) (קיום דיונים בהליכים פליליים באמצעים טכנולוגיים), התש"ף-2020.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה