השלכות הקורונה: מתלונת שווא ועד גירושיןהאישה ביקשה צו הגנה למשך שלושה חודשים בטענה כי הבעל נקט נגדה באלימות, מאיים עליה, מקלל אותה ואף איים לזרוק עליה בקבוק זכוכית. בית המשפט לא קיבל את הטענות והסתפק בהפרדה קצרה בין הצדדים ל'הרגעת הרוחות'. במהלך התקופה, למרות מגבלות הקורונה, חתמו השניים על הסכם גירושין והתגרשו כאשר הם עוטים מסיכה. את הבעל ייצג עו"ד נתנאל מויאל

מערכת אשקלונים | צילום: עו"ד נתנאל מויאל 

בתקופה האחרונה מדברים לא מעט על אלימות נגד נשים שמופעלת על ידי גברים.  אלא שלדאבוננו פעמים רבות ישנן גם נשים שבתהליכי גירושין , משנות את המציאות בכדי שתתיישב עם הסיפור אותו הם רוצות לספר כנגד בן הזוג. נדמה שהמקרה הנוכחי הוא דוגמא מצוינת לכך. בני זוג הנשואים כ-10 שנים ויחסיהם עלו על שרטון, החלו לדבר על אפשרות של גירושין. הדברים נעשו ברוח טובה, עד אשר הבעל לא הסכים לדרישה מסוימת אשר האישה דרשה בעניין כלכלי מסוים לטענתו, מכאן הדברים הלכו והסתבכו. 

האישה תושבת אשקלון, טענה כי בעלה השפיל אותה ברחוב, טען שהיא בוגדת בו , בעקבות כך היא נכנסה לביתה ועירבה בני משפחה עד אשר נוצרה מהומה קולנית. בנוסף הייתה מעורבת גם משטרה, אשר באופן אוטומטי הוציאה נגדו צו הרחקה לחמישה ימים. 

בהמשך פנתה האישה בבקשה להרחיקו למשך שלושה חודשים. בצר לו פנה האיש לעורך הדין נתנאל מויאל - מומחה לענייני משפחה - בבקשה כי ייצג אותו בסכסוך הגירושין. בדיון שנערך לאחרונה בבית המשפט לענייני משפחה באשקלון, הוכיח עו"ד מויאל כי תלונתה של האישה רצופה סתירות. הוא הוכיח כי עדותה מתבססת על עדות שמיעה, היא מעולם לא ראתה את האיש מרים בקבוק זכוכית ומאיים לזרוק עליה, כי כלל לא הייתה נוכחת במקום. השופטת עופרה גיא, קיבלה את טענותיו, היא שללה מסוכנות מצד האיש, וקיבלה את גרסת עורך דינו. יחד עם זאת, בעקבות היחסים המתוחים בין השניים, היא החליטה לבקש מהם לא לבוא במגע במשך 21 ימים.

כאן, הגיע התפנית בעלילה. לאחר שנרגעו הרוחות, הבין עו"ד מויאל כי ניתן לסיים את הסכסוך המכוער בהסכם גירושין מכובד. בעיצומם של ימי הקורונה, הוגשה בקשה מיוחדת לבית המשפט לענייני משפחה באשדוד, אשר נעתר  לבקשה לקיים דיון על אף תקופת החירום – דיון בו יאושר הסכם הגירושין בין בני הזוג במקום להמשיך ולנהל את תיק צו ההגנה ומלחמת גירושין ממושכת. עוד הוגשה בקשה דחופה לביה"ד הרבני באשקלון - לאחר שחתמו על הסכם לצורך מתן הגט. כאמור, למרות התקופה, ובני הזוג, עם מסכות, כפפות ולאחר חיטוי ידיהם, התגרשו כדת וכדין ויצאו לדרך חדשה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה