הביטוח הלאומי מציג: אלו אחוזי האבטלה באשקלוןאיזה ענפים נפגעו בצורה הקשה ביותר בתקופת הקורונה, ועל כמה עומדים אחוזי האבטלה באשקלון ביחס לערים אחרות. מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי: "בימים הקרובים, לאחר כינון הממשלה, נניח על שולחן שר הרווחה את הצעתינו לתיקוני החקיקה שבסמכותו לקדם בממשלה ובכנסת"

מערכת אשקלונים | צילום: אילוסטרציה, מבקשי עבודה 

מנהל המחקר של הביטוח הלאומי בדק את ההשפעות הכלכליות על כלל הענפים במשק והשפעת משבר נגיף הקורונה עליהם. הממצאים מעלים כי 47% מתוך עובדי אומנות בידור ופנאי דרשו דמי אבטלה, שכרם הממוצע של מבקשי דמי אבטלה בענף היה – 5,461 ₪. 52.6% מכלל המשרות בענף היו של נשים.  אחריהם, שירותי אירוח ואוכל הגישו 46.3% דמי אבטלה מכלל המשרות, שכרם הממוצע עמד על – 6,152 ₪. בתחום החינוך, 26.9% מכלל המשרות הגישו דמי אבטלה, מכלל המשרות כ-65% הן נשים. 

שירותי הפיננסים ושירותי הביטוח נפגעו פחות ומספר המשרות של תובעי דמי אבטלה היה 16.3% ושכרם הממוצע עומד על 16,079 ₪. הענף שנפגע הכי פחות הן מבחינת גודלו ומבחינת אחוזי תובעי האבטלה היה המנהל הציבורי, כולל רשויות מקומיות, בטחון. בענף זה מספר המשרות הוא כ-393,000 מתוכם רק 8.5% מכלל המשרות – תבעו דמי אבטלה. 

הערים בהן הגישו הכי הרבה בקשות לדמי אבטלה: אילת (48%), נצרת (33%), בני ברק (30%). סוגרות את הרשימה: רעננה (22%), הוד השרון (21%) ומודיעין-מכבים-רעות (21%). באשקלון, ישנם כיום 23% דורשי דמי אבטלה מתוכם 61% הן נשים. 

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי: "הביטוח הלאומי מוביל שינויי חקיקה המיועדים לצמצם עיוותים ולבטל אפליות שפוגעות, שלא בצדק, בביטחון הסוציאלי של רבים מאזרחי המדינה, ובפרט בנשים ואלו המתגוררים בפריפריה החברתית. בימים הקרובים, לאחר כינון הממשלה, נניח על שולחן שר הרווחה את הצעתינו לתיקוני החקיקה שבסמכותו לקדם בממשלה ובכנסת". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה