שביתת המשפחתונים: המטפלות יצאו להפגיןכ-400 ילדים באשקלון נותרו עדיין ללא מסגרת שתאפשר להם חזרה לשגרה. זאת לאחר שאיגוד מטפלות משפחתוני משרד העבודה והרווחה החליט להשבית את המשפחתונים בשל היעדר פיצוי ומענה מצד הממשלה

מערכת אשקלונים | צילום: מתוך ההפגנה מול עיריית אשקלון 

המטפלות יצאו להפגין ברחובות: היום (שני) הפגינו העובדות, המאוגדות בכוח לעובדים, במספר מוקדים מקביל ברחבי הארץ ביניהם גם באשקלון. מטפלות יהודיות ערביות ודרוזיות, חילוניות וחרדיות קראו: "אנחנו אולי לא שכירות ולא עצמאיות- אבל אנחנו מסרבות להיות שקופות!". 

4000 המטפלות המחנכות בביתן כ-20,000 ילדים מוחות על העדר הסדר על פיצוי כספי על חודשים מרץ ואפריל, העדר פתרונות לסיכון בריאותן ואטימות משרד העבודה והרווחה והעומד בראשו למצוקת המטפלות מאז פרוץ משבר הקורונה. במסגרת השביתה יקיימו המטפלות הפגנות בכל רחבי הארץ . באשקלון הגיעו עשרות מטפלות להפגין מול בניין העירייה וזעקו בשם 400 הילדים בעיר שעדיין יושבים בבית ולא שבו למסגרות. 

https://www.youtube.com/watch?v=z2n-YSL3OEo

" אנחנו פניה של הפריפריה הכלכלית חברתית של ישראל. בזכותנו בכ-20,000 משפחות (שליש מהן משפחות רווחה) מתאפשר לשני בני הזוג לצאת לעבוד. לא ייתכן כי שר העבודה והרווחה המופקד על תעסוקת נשים, מפקיר את עבודתן של אלפי נשים !" אומרים באיגוד המשפחתונים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה