החל ממחר: הצהרונים חוזרים לפעילות, חופש ל"ג בעומר בוטל בגניםמערך הצהרונים חוזר לפעול בגנים באופן מיידי וביום רביעי יצטרפו למערך גם תלמידי בית הספר בכיתות א'-ב'. בשורה נוספת להורים היא שביום ל"ג בעומר הגנים יפעלו כרגיל עבור כלל ילדי הגן

מערכת אשקלונים | צילום: גני הילדים חזרו לעבודה 

לאחר בתי הספר וגני הילדים, גם מערך הצהרונים באשקלון ישוב לפעילות החל ממחר, יום שני 11.05.20 עד השעה 16:00. בבתי הספר, כיתות א'-ב', יפעלו הצהרונים החל מיום רביעי 13.05.20, מסיום יום הלימודים ועד השעה 16:00.

הצהרונים, הן בגנים והן בבתי הספר, כוללים גם הזנה (ארוחת צהריים) במנה אישית לכל ילד בציוד חד פעמי, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

בשורה נוספת להורים היא הפעלת גני הילדים באשקלון ביום שלישי הקרוב, ל"ג בעומר, על ידי צוות הצהרון מהשעה 07:30 ועד 16:00. נציין כי הגן יופעל עבור כל ילדי הגן ולא רק עבור מי שנמצא בצהרון, אולם מי שאינו רשום לצהרון יסיים בשעה 14:00 ומי שרשום לצהרון יסיים בשעה 16:00.

בתוך כך, הבוקר (ראשון) שבו ילדי הגנים בצורה הדרגתית ללימודים כאשר כל גן חולק לקבוצות וכל קבוצה חולקה אף היא בתוך הגן. את הילדים הנרגשים קיבל הצוות הקבוע של הגן מצויד במגני פנים שקופים שחולקו על ידי העירייה ביוזמת ראש העיר, על מנת שיוכלו לשמור על קשר עין קבוע עם הילדים.

ליום זה קדמה היערכות משמעותית בגנים שכללה, בין היתר, פעולות חיטוי וניקיון היסודי, הפרדה בין הציוד, פינות הישיבה והמשחקים, הצבת עמדות חיטוי ותליית שלטי הסברה על חשיבות השמירה על ההנחיות וההגיינה האישית. מנתוני החינוך עולה כי למעלה מ-60 אחוזים מהילדים הגיעו לגנים ומגמת עלייה נרשמה בנוכחות התלמידים בבתי הספר.

ראש העיר, תומר גלאם, ביחד עם סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט וחברת המועצה הממונה על החינוך, עדנה ולנשטיין, ביקרו הבוקר בגנים.

"התרגשתי לפגוש היום, מחדש ומרחוק, את ילדי אשקלון במסגרות החינוך ולראות את השמחה וההתרגשות גם על פניהם. אני שמח לבשר כי החל ממחר הצהרונים בגנים ישובו לפעילות ומיום רביעי הם יתקיימו גם בבתי הספר. בנוסף, ביחד עם יו"ר ועד העובדים, ארמו וקנין, הצלחנו לאפשר פעילות ביום שלישי הקרוב, ל"ג בעומר, בגני הילדים. אני רוצה בהזדמנות זו להודות לכל השותפים למערך החזרה ללימודים ברשות, בראשם מינהל חינוך ותנו"ס, בניהולו של יובל זוזט,  שעובדים ללא לאות למטרה זו. עיריית אשקלון עושה ותעשה הכל כדי לאפשר להורים להחזיר את ילדיהם למערכת החינוך העירונית בראש שקט ועל הצד הטוב והבטוח ביותר", אמר ראש העיר.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה