ל"ג בעומר בלי מדורות:ערב ל"ג בעומר (שני) יתקיים ללא סגר אבל עם איסור על הקמת מדורות והתקהלויות. בחב"ד אשקלון יקיימו תהלוכת משאיות שתעבור בשכונות

מערכת אשקלונים | צילום: ארכיון גל איסייב, ל"ג בעומר 

הממשלה אישרה השבוע שורת תיקונים לתקנות שעת חירום (הגבלת פעילות) בהם הגבלות לצורך מניעת התקהלות והדבקה סביב אירועי ל"ג בעומר. הערב (שני), תיאסר הדלקה ושהייה בסמוך למדורות בכל רחבי הארץ, למעט מדורות שיתקיימו בהר מירון תחת הנחיות מיוחדות.

התקנות קובעות כי עד ליום ד׳, 13 במאי 2020, תיאסר הדלקת מדורות ברחבי הארץ. בנוסף, תיאסר בתקופה זו השהייה בשטח הר מירון, למעט אנשים הגרים במקום או שנדרשים להגיע למקום במסגרת עבודתם. ארגונים ירוקים תמכו בביטול המדורות וטענו כי יש לנהוג כך בכל שנה על מנת לצמצם את זיהום האוויר והנזק לסביבה. 

לאור העובדה שלא יתקיימו מדורות באשקלון, בחב"ד אשקלון, מתכננים את התהלוכה המסורתית בצורה שונה. ביום שלישי החל מהשעה 10:00 בבוקר, תתקיים תהלוכת משאיות בין שכונות העיר. המשאיות יעברו בין השכונות עם מוזיקה וריקודים ויכללו תחרות נושאת פרסים. 

בתוך כך, ביום שלישי יתקיימו הלימודים לילדי גני העירייה ובוטלה חופשת ל"ג בעומר. זאת לאחר שבעקבות הביקורת הציבורית, ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי חתמו על הסכם שיאפשר להעסיק סייעות בגני העירייה כדי למנוע את היום החופשי. תלמידי בתי הספר יצאו לחופשה כמתוכנן. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה