מתלמיד בעייתי לקצין מצטיין:תושב אשקלון, סרגיי יבדקימוב, נבחר להיות מצטיין אלוף וזכה לקיצור דרגה. בגיל 23 הוא קיבל את דרגת הסרן בגאווה ונזכר בדרך שעשה מתלמיד שכמעט ונשר מבית ספר בכיתה ח' ועד לקצין מצטיין עם אינספור שבחים

מערכת אשקלונים | צילום: דובר צה"ל, טקס הענקת הדרגה 

סיפור ההצלחה של סרגיי יבדקימוב בן 23 מאשקלון, הוא ללא ספק סיפור מעורר השראה. סרגיי משרת כיום כקצין ומפקד פלגת טנ״א בגדוד אריות הירדן והשבוע הוא קיבל מצטיין אלוף וקבלת דרגת הסרן הוקדמה לו ביותר משנה. עוד הוא קיבל את אות הערכה על תרומתו במבצע מגן צפוני, אבל הדרך לפסגה לא הייתה תמיד זוהרת עבורו.

סרגיי התגייס לגדוד 603 כמפקד חולייה טכנית פלוגתית בפלוגת צמ"ה. הגדוד הוא גדוד יחסית צעיר לגדודים בצה״ל, הוקם ב-2015 וכיום חלים בו שינויים דרסטיים.
במהלך השירות הסדיר הוא קיבל 4 תעודות ב-3 שנים: מצטיין מח״ט 7, מצטיין גדודי בגדוד 603, מצטיין מטל״פ 36 ותעודה נוספת. כשהיה עוד נער בחטיבת הביניים, המסלול של מצטיין בצה"ל לא היה נראה באופק עד אשר החליט לקחת את עצמו בידיים. "בחטיבה הייתי ילד בעייתי, כמעט העיפו אותי מהבית ספר בכיתה ח׳", הוא מספר. "בתיכון החלטתי לקחת את עצמי בידיים ולמדתי במסלול טכנאי ובגרות שבו עושים 14 שנות לימוד ב13 שנים". 

הגזרה היא גזרה בה משרת סרגיי היא מאתגרת מאוד והחיילים בה מתעסקים בשתי חזיתות: החזית הירדנית בנושא הברחת אמצעי לחימה מהגדר וכן בחזית השנייה בה ישנם כפרים פלסטינאים עוינים. לקראת סוף השירות הסדיר, החליט סרגיי לצאת לקצונה. "לא הרגיש לי ששירתתי מספיק והרגשתי שיש לי עוד לתת ולתרום", אומר סרגיי. לאחר סיום קורס הקצונה הוא שובץ בחטמ״ר 300, שם השתתף במבצע "מגן צפוני" וזכה לתעודת הערכה על תפקידו כמי שמנע וחסם כניסה של האויב לאחר פיצוץ המנהרות. לאחר מכן הוא שובץ לגדוד 41 לתפקיד הנוכחי, מפלג טנ״א, כאשר באחריותו האחזקה של הגדוד: אופטיקה, תחמושת, רכב ובקרה על תחום הגדר. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה