עדיין חוששים: נוכחות דלה במוסדות החינוך בעיר70% מההורים החליטו שלא לשלוח את ילדיהם לפתיחת מוסדות החינוך היום (שני). זאת למרות שהתלמידים כבר כמעט חודשיים בבית. במוסדות החינוך נערכו ואף קיבלו את התלמידים שהגיעו עם בלונים, אך הנוכחות עדיין הייתה דלה

מערכת אשקלונים | צילום: סיון מטודי, בית הספר היום 

לאחר תקופה ממושכת של כחודשיים, בה שהו בביתם בשל מגפת הקורונה שבו היום תלמידי אשקלון בכיתות א'-ג', בכיתות י"א-י"ב, בחינוך המיוחד ובחינוך החרדי לספסל הלימודים. אך עדיין מרבית ההורים לא שלחו את ילדיהם למוסדות החינוך ונרשמו 30% נוכחות בלבד. 

בכניסה לבתי הספר היסודיים המתינו לתלמידים שער מעוצב מבלונים, שלטי ברוכים השבים, שלטי הסברה עם הנחיות משרד הבריאות והוצבו עמדות חיטוי. 

[pic_10634]

ראש העיר, תומר גלאם, ביקר בבית הספר 'רותם' בשכונת שמשון יחד עם סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט, ראש מינהל חינוך, יובל זוזט וגורמי מקצוע נוספים. ראש העיר שוחח עם התלמידים והבהיר את חשיבות השמירה על ההנחיות למען בריאות התלמידים והצוותים החינוכיים. "ברוכים השבים. מבטיח שנעשה הכל כדי לשמור ולהגן עליכם, כפי שעשינו עד כה. אנא, הקפידו על הנחיות ושתפו פעולה על מנת שנוכל לחזור לשגרה מלאה במהרה", אמר ראש העיר.

[pic_10635]

מעיריית אשקלון נמסר כי ליום זה קדמה היערכות מקיפה ומשמעותית של העירייה על מנת להתאים את מוסדות החינוך להנחיות משרד הבריאות והחינוך. "בוצעו חיטוי וניקיון יסודי בכיתות הלימוד, החצרות, מתקני המשחק ומתחמים נוספים במוסדות החינוך; הוצבו עמדות חיטוי הן לתלמידים בכניסה לכיתות והן לצוותים החינוכיים בחדרי המורים; הכיתות חולקו מבחינה פיזית לקבוצות בהתאם למתווה שגובש ועוד".  


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה