חוזרים ללימודים: איך תתבצע החזרה?תלמידי גני הילדים וכיתות א'-ג' חוזרים ללימודים ביום ראשון הקרוב אחרי תקופה של למעלה מחודש וחצי בבית. החזרה תעשה בכפוף להערכת מצב שתתקיים ביום שישי. בקבוצות קטנות, בימים לסירוגין ועם בדיקת חום בכניסה. זה המתווה לפיו יתקיימו הלימודים

מערכת אשקלונים | צילום: דוברות עיריית אשקלון, חיטוי מוסדות החינוך בעיר 

וועדת השרים לענייני קורונה אישרה היום (שני) את מתווה משרד החינוך לחזרתם של גני הילדים וכיתות א'-ג' ללימודים ביום ראשון הקרוב ה- 3.5. החזרה תעשה באופן הדרגתי, מבוקר ובמתכונת מצומצמת, ובהתאם להערכת המצב שתתקיים ביום שישי הקרוב ה- 1.5 יתר שכבות הגיל ימשיכו במתכונת של למידה מרחוק. 

על פי המתווה בגני הילדים: הלמידה תתבצע בשתי קבוצות, כשכל קבוצה תכלול 15 ילדים. קבוצה שתגיע אל יום הלימודים תתפצל לשתי קבוצות בתוך הגן, כך שכל קבוצה תכלול בממוצע עד 8 ילדים. כל קבוצה תלמד פיזית בגן חצי שבוע, כאשר החצי השני ילמד במתכונת של למידה מרחוק. 

על פי המתווה בכיתות א'-ג' בכל כיתה ילמדו בממוצע כ- 15 תלמידים. כל קבוצה תלמד בכיתה נפרדת בכיתות בית הספר (ייעשה שימוש בכיתות הפנויות של  ד–ו). הלמידה הפיזית תתקיים בימים א–ה למשך 5 שעות בכל יום.  ההפסקות תהיינה בשעות שונות כדי למנוע מפגשים בחצרות וחשיפה להידבקות.

[pic_10615]

בתוך כך, נציין כי כבר בימים אלו מתבצעים חיטוי וניקיון יסודי במוסדות החינוך אשר ישובו ללימודים החל מיום ראשון הקרוב ובנוסף, עמדות חיטוי יוצבו בבתי הספר ובגני הילדים. במקביל, אגף משאבי אנוש עומדים בקשר עם סייעות העירייה על מנת שאלו תמלאנה טופס מקוון הכולל הצהרת בריאות. בהתאם להנחיות משרד הבריאות, צוותים חינוכיים, בהם סייעות, מזכירות ואבות בית, הנמנים בקבוצת סיכון לא יגיעו לעבודה. כמו כן, בהתאם להוראות משרד הבריאות תתבצע מדידת חום בכניסה לבתי הספר לצוות החינוכי ולתלמידים. 

ההיערכות כוללת את סוגיית האבטחה במוסדות החינוך שתתבצע כסדרה, בין היתר על ידי סיירת הניידת של גני הילדים וקב"טים מוסדות החינוך. כמו כן, בעירייה נערכים להפעלת הצהרונים למרות שנכון לשעה זו, אין אישור על ידי משרד הבריאות להפעילם.

השר רפי פרץ אמר: ״מערכת החינוך ערוכה לחזרה מדורגת וזהירה. עשינו עבודת מטה רצינית ומשמעותית כדי להתאים את המערכת להנחיות משרד הבריאות. העובדה שהשרים וכל גורמי המקצוע מאשרים אותה מדברת בפני עצמה. נהיה עם יד על הדופק שמוסדות החינוך יפתחו בצורה זהירה על מנת למנוע התפשטות חוזרת."

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "אנו ערוכים לפתיחת מוסדות החינוך, ושמחים שהמתווה המפורט שהגשנו לממשלה אושר. צוותי החינוך, שעשו עבודה מצוינת מאז פרוץ משבר הקורונה, נרגשים לפגוש פנים מול פנים את תלמידיהם.  אנו ערוכים למציאות החינוכית-בריאותית החדשה, תוך ליווי של צוותי החינוך והשדרה ניהולית".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה