לראשונה: שינוי שיטת הרישום לחטיבות הבינייםהרישום לחטיבות הביניים בעיצומו, כאשר לראשונה באשקלון לא יתקיימו הגרלות לפי אשכולות. בשיטה החדשה, יבוצע שיבוץ על פי שיטת "העוגן" לפיה כל בית ספר על יסודי יקבל תלמידים משניים-שלושה בתי ספר יסודיים

מערכת אשקלונים | צילום: ארכיון, מקיף א' 

השבוע (ראשון) יצא לדרך הרישום לחטיבות הביניים בקרב תלמידי העיר והוא כולל שינוי של שיטת הרישום למודל 'העוגן'. על פי שיטת השיבוץ החדשה, כל בית ספר על יסודי בעיר יקלוט תלמידים משניים-שלושה בתי ספר יסודיים מוגדרים עבורם כשבית הספר העל יסודי יהווה בית ספר "עוגן".

בית ספר מקיף א' יקלוט מבתי ספר נאות אשקלון ונווה דקלים, בית ספר אורט אפרידר יקלוט מבתי ספר אילנות וכוכב הצפון, בית ספר הנרי רונסון יקלוט מבתי ספר בית יחזקאל וארלוזורוב, בית ספר מקיף ד' יקלוט מבתי ספר רמת כרמים ונוף ים א', בית ספר מקיף ה' יקלוט מבתי ספר נום ים ב' ומצפה ברנע, בית ספר מקיף ו' יקלוט מבתי ספר רותם ודקל.

בנוסף, לראשונה, ניתנת אפשרות לתלמיד שאינו מעוניין בבית ספר העוגן אליו שובץ, לבחור שני בתי ספר נוספים ולדרגם על פי סדר עדיפות, השיבוץ הסופי לבית הספר החלופי יהיה על בסיס מקום פנוי ועל סמך הקריטריונים הבאים: נסיבות אישיות/משפחתיות/רפואיות, מרחק גיאוגרפי ושיקולים מערכתיים, במקרים בהם הביקוש יהיה גדול מההיצע, תבוצע הגרלה.

בוגרי החינוך הממלכתי דתי שיבקשו ללמוד בכתה ז' בבית ספר ממלכתי, יגישו במערכת הרישום הממוחשבת בקשת העברה וישובצו בהתאם לקריטריונים שהוזכרו לעיל ובכפוף למקום פנוי ושיקולים מערכתיים.

תהליך הרישום יתבצע כך: תלמיד המעוניין להשתלב בבית ספר "העוגן" יכנס ויאשר את רישומו במערכת הרישום באתר העירייה. מערכת הרישום נפתחה בתאריך 19.4 ותישאר פתוחה עד 23.4.2020 בכתובת WWW.ASHKELON.MUNI.UL. הבחירה לרישום לשני בתי ספר חלופיים הינה בגדר בקשה בלבד ואינה מהווה שיבוץ סופי, פרסום השיבוץ בתאריך 1.6.2020. תלמיד המעוניין לערער על תוצאות השיבוץ יוכל לעשות זאת באתר הרישום בין התאריכים 8.6.2020 ועד 14.6.2020.

במנהל החינוך מציינים כי לשיטה זו יתרונות רבים, למידה קרוב לבית, עלייה לחטיבת הביניים עם החברים, יצירת רצף לימודי ומערכתי, אפשרות בחירת בית הספר, חיזוק שוויון הזדמנויות והשבחת מערכת החינוך העירונית.

ראש העיר, תומר גלאם: "לשיטה החדשה, בה הבחירה נמצאת בידיים שלכם, יש יתרונות רבים. היא תאפשר לשמר כיתות כמעט בשלמותן, למנוע מתלמידי היסודי את הטלטלה הכרוכה בפרידה מחבריהם לכיתה עקב המעבר לבית הספר העל-יסודי, ליצור רצף חינוכי מבית הספר היסודי ועד סיום התיכון ובעיקר - להשביח את מערכת החינוך בעיר. אני משוכנע שהשיטה החדשה תחולל מהפכה של ממש ברישום לבתי הספר העל יסודיים, וכי היא תפעל בראש ובראשונה למען התלמידים ולטובתם".

ראש מנהל חינוך, יובל זוזט: "מנהל החינוך שם לו למטרה להביא את כלל תלמידי העיר אשקלון למיצוי יכולותיהם ולקידום המצוינות האישית, הערכית והלימודית. מהלך זה יחזק את שוויון ההזדמנויות בקרב כלל תלמידי העיר, יעמיק את השותפות של ההורים בבתי הספר ויקל על המעבר לחטיבות הביניים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה