שימו נר על החלון: מתייחדים עם הנספים

$(function(){setImageBanner('4e9256e6-f6c5-4962-9912-c97656c6e600','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

ערב יום השואה (שני) מתייחדים עם הנספים, הפעם במרפסות הבתים:  לאור המצב, וביוזמת עמותת שם ונר, תושבי אשקלון מתאחדים ויחד בשעה 19:00 מדליקים נר זיכרון במרפסות הבתים. כך מבטיחים שסיפוריהם של הנספים ימשיכו להישמע וזיכרון השואה יישמר לדורות הבאים

מערכת אשקלונים | צילום: שם ונר

עמותת "שם ונר" הפועלת להנצחת זיכרון השואה לדורות הבאים בדרך מקורית ואישית, קוראת למשפחות הנספים ולכלל הציבור בישראל ובעולם, לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שיחול ב-20.04.2020, ליצור נר זיכרון אישי על ידי הורדת תווית עם שם של ניספה, ללא עלות מאתר האינטרנט של שם ונר, להדביקו לנר ולהדליקו בבתים, יחד עם בני המשפחה, ולהניחו במרפסות הבית או בחלונות בערב יום השואה, בשעה 19:00, וכך להנציח את זכר הנספים.

עמותת "שם ונר" בחרה להנציח את שמות הנספים על גבי נרות נשמה, כל שם בנפרד. על בית הנר, ישנה מדבקה עם פרטי הנספה וכן קוד שניתן לסרוק על מנת להכיר את סיפורו מקרוב. עד כה אספה העמותה כרבע מיליון שמות וסיפורים וישנם עוד מיליוני נספים שסיפורם  טרם סופר.

מידיי שנה  מחולקים ונרכשים מאות אלפי נרות על ידי הציבור הרחב, יהדות התפוצות, מוסדות חינוך, גופים ציבוריים וחברות פרטיות. בשנים האחרונות העמותה שיתפה פעולה עם שגרירות צרפת, פולין, קנדה, אוסטרליה, בריטניה וגרמניה בישראל, נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שגריר ישראל באו"ם וסגן נשיא העצרת הכללית של האו"ם, דני דנון ומספר ראשי ערים, שהדליקו נר של 'שם ונר' ביום הזיכרון לשואה.  השנה, לאור המשבר העולמי, התגייסו לעשייה עשרות מתנדבים ועסקים, ביניהם נשות רמת השרון, אשר הדביקו תוויות, רשת בתי הספר דרכא, שחילקה נרות זיכרון בבתיהם של קשישים מבודדים ורשת השיווק  שופרסל אשר מחלקת נרות במשלוחי מזון אונליין.  השנה מזמינה העמותה את כל הציבור בישראל ובעולם, להצטרף למסורת להנצחת זכרון השואה, להכנס לאתר העמותה לקבלת פרטים, להגדיל את מאגר השמות באתר הייעודי או להוריד תווית ללא עלות מאתר האינטרנט, לצאת למרפסות או לחלונות הבית בערב יום השואה בשעה 19:00 ולהדליק נר לזכר נספי השואה.

אלישה יעקובי מייסדת העמותה: "מסקר שערכנו, מצאנו כי 42% מהציבור הישראלי מאמין כי בעוד 50 שנה זיכרון השואה כמעט ויישכח. מטרתנו היא לחזק את מסורת ההנצחה בעזרת הדלקת נרות נשמה אישיים, שכל אח יכול לבצע בביתו ובחיק משפחתו, וכך לחבר את המנהג היהודי להדלקת נרות לעילוי נשמת המת עם הנצחה אישית. כיום נמצאים במאגר שמותיהם, פרטיהם  וסיפורים של כרבע מיליון נספים. חשוב לנו מאוד שהמפעל החשוב וההיסטורי הזה יילך ויתרחב- החיבור האישי והכבוד לנספה, באים לידי ביטוי בהדלקת נר נשמה עם פרטים אישיים".

לדברי נורה סיפרמן, מנכ"לית שם ונר: "אנחנו משיקים מיזם חדש ומיוחד, המעביר  מסר חשוב שיש לחקוק לעד על חותם ליבנו- לעולם לא עוד. הזיכרון וההנצחה הכרחיים. בכל שנה אנחנו מעודדים את הציבור בכל העולם להדליק נר בטקסי זיכרון, בבתים, בבתי הספר ובבתי עסקים. השנה, לאור המצב ובהתאם לסגר, חשוב לא לוותר על מסורת הדלקת נר זיכרון ולנצל את ההזדמנות בה אנחנו נמצאים בבית, יחד עם בני משפחה וקרובים, לספר את סיפורם של נספי השואה ולהדליק נר לזיכרם. רק  מתוך זיכרון נבטיח שדבר כזה לא יקרה שוב".

 

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה