"אנחנו צריכים להתאחד ולהשמיע את הקול שלנו"

$(function(){setImageBanner('3d5f18bb-0159-4344-9940-6e9c2b0489eb','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

בעקבות ההחלטה להקפיא את היתרי הבנייה - זוכי מחיר למשתכן יפגינו ביום חמישי מול בניין העירייה. מארגנת ההפגנה: "חשש שזה יתארך לתקופה לא ברורה"

סיון סבג אסולין | צילום: מערכת אשקלונים, עיר היין

זוכי תוכנית "מחיר למשתכן" יוצאים להפגנת מחאה על החלטת עיריית אשקלון להקפיא את היתרי הבנייה לפרויקטים בשכונת עיר היין. ההפגנה צפויה להתקיים ביום חמישי בשעה 17:00 אחר הצהריים ברחבת בית יד לבנים מול בניין העירייה.

כזכור, החלטת העירייה התקבלה על רקע עיכוב בהעברת תקציבי ממשלה החיוניים לפיתוח תשתיות השכונה, אך בתווך נמצאים הזוגות הצעירים שממתינים כבר זמן רב לדירה הנכספת ורואים אותה הולכת ומתרחקת מהם.

מארגנת ההפגנה, דינה פומנקו, זכתה בדירה במגרש מספר 27 בשכונת עיר היין לפני מספר חודשים בהגרלת המשך להגרלה מקורית שנערכה בשנת 2017. עם חתימתה על החוזה היא נדרשה לשלם רטרואקטיבית הצמדה למדד עבור השנתיים האחרונות ונאמר לה כי צפי הכניסה לדירה הוא אוקטובר 2022. אלא שכעת, עם הקפאת ההיתרים, היא חוששת כי מחיר הדירה הכולל ימשיך להאמיר וכי בתרחיש מסוים, הפרויקט בו זכתה כלל לא ייצא לפועל.

פומנקו סיפרה ל"אשקלונים": "החשש בגדול הוא שהמצב הקיים יתארך לתקופה לא ברורה. על פי החוזה שחתמנו עליו אם במשך חצי שנה אם אין היתר בניה הקבלן יכול לבטל את הפרויקט. יש אופציה לביטול מהצד שלו וגם מהצד שלנו".

מדוע החלטת לארגן הפגנה?

"אנחנו רוצים להילחם בשביל הבית שלנו, כדי שנוכל לקבל את היתר הבניה שימשיכו לבנות את הדירה. גם ככה שילמנו מספיק כסף עבור כל הזמן שחיכינו וזה פשוט לא פייר מה שעושה ראש העיר על הגב של הזוגות הצעירים או השכבה החלשה יותר. אנחנו צריכים את התשתיות של העיר וצריכים כמובן את המענקים לתשתיות, אבל לא על הגב שלנו".

מה אתם רוצים שהעירייה תעשה?

"שיחתמו על ההיתרים שהוקפאו, שהפרויקטים שלנו לא ייעצרו בגלל התשתיות. ראש העיר צריך להמשיך להילחם אבל לא על הגב שלנו. אנחנו רוצים שכונה טובה אבל אי אפשר שהזוגות הצעירים יסבלו. גם ככה שילמנו הצמדה של כמה שנים כשחיכינו לחתימה ויש פרויקטים שבהם הזוכים עדיין לא חתמו וממתינים להיתר וכל הזמן הזה אנחנו צריכים לשלם על המדד וזה פשוט לא הגיוני. אחרי שאנשים מחכים שנים להגרלות ומגיעים לזכיה ומרגישים שהדירה בידיים בסופו של דבר המחיר יוצא כמו מחיר של דירה רגילה בשוק. זה לא יכול להיות שזה יהיה בצורה הזו".

איזה מסר את רוצה להעביר לזוכים האחרים בתוכנית מחיר למשתכן באשקלון?

"ההפגנה קשורה לכל הפרויקטים של עיר היין וגם לשכונות אחרות. הרבה אנשים לא מבינים שהם צריכים בסופו של דבר לשלם גם עבור כל הזמן שהם חיכו והמחיר הוא בשמיים. אני קוראת להם להגיע ולהצטרף למאבק. אנחנו צריכים להתאחד וצריכים לשמוע אותנו".

בתוך כך, נפתחה קבוצה בנושא "מחיר למשתכן" עבור כלל הפרויקטים והעדכונים בדבר התקדמותם. להצטרפות לקבוצה לחצו כאן: https://www.facebook.com/groups/ashkelonmm/

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה