ציון לשבח לעיריית אשקלון במוכנות וכשירות לחירום:

$(function(){setImageBanner('eabc1169-7755-4c52-918d-59781822f1e2','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

בתוך כך הוענקו חמישה כוכבי יופי למקלטים בעיר מטעם המועצה לישראל יפה ופיקוד העורף

מערכת אשקלונים | צילום: סיון מטודי, תומר גלאם וארז שטרית 

ביקורת של פיקוד העורף, רח"ל ומשרד הפנים שנערכה לאחרונה בקרב מכלולי החירום בעיריית אשקלון קבעה כי מדובר באחת הרשויות המובילות בכשירות גבוהה מאוד למצבי חירום, מה שהעניק לה ציון לשבח - הציון הגבוה ביותר הניתן בביקורות מסוג זה. מטרת הביקורת, שנערכת אחת לשלוש שנים, הינה להעריך את כשירותה של הרשות המקומית למצבי החירום בתחום ההתגוננות האזרחית ומענה הרשות לתרחישים המאיימים על העיר.

בהובלת אגף הביטחון בניהולו של ארז שטרית וכן אגף החירום, עליו ממונה חיים מור יוסף, נעשו פעולות מקדימות ומקיפות על בסיס גאנט פעילות ומפגשים מקצועיים ומנחים למול כלל הגורמים שנבדקו (חירום, חינוך, רווחה, משאבי אנוש, מכלול מידע לציבור ושירות לתושב, לוגיסטיקה, תפעול, הנדסה ועוד). נדגיש כי מינויו של ארז שטרית שמונה לא מכבר לתפקיד, קצר שבחים כאשר במערכה החורפית הנוכחית הוכח כי היערכות מוקדמת מסייעת בהצלת חיים ממשית וללא ספק הניסיון העשיר של ארז תרם רבות למערך זה. 

הביקורת בחנה את הנהלים בחירום בדגש על מעבר משגרה לחירום, מחסני החירום והציוד הקיים, בקיאות בעלי תפקידים, מענה הרשות לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, יכולת קליטת תושבים מחוסרי קורת גג, העברת מידע לציבור, מיגון ומקלוט במרחב הרשות, הכשרות אימונים ותרגילים, ביצוע הפקת לקחים תוך כדי ובתום הסלמות/מבצעים, מענה הרשות לתרחישים משקיים (מזון, דלק, חשמל, הגנת הסביבה, רווחה, בריאות, תשתיות, חינוך וכדו').

מתוך ההערכה המסכמת של הביקורת כפי שנכתבה על ידי הגופים המבקרים : "ממצאי הביקורת מראים כי נעשתה עבודה מקצועית וטובה מאוד, בהובלת אגף הביטחון ברשות וכן עבודת המכלולים. העיר אשקלון היא אחת הערים המובילות בכשירות גבוהה מאוד למצבי החירום".

בתוך כך, במסגרת תחרות 'המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה 2019', זכתה עיריית אשקלון בחמישה כוכבי יופי מהמועצה לישראל יפה ומפיקוד העורף בגין אחזקת מקלטים, חזותם החיצונית ושמירה על כשירותם.

ראש העיר, תומר גלאם אמר: "אנחנו עושים הכל כדי להיות ערוכים לכל תרחיש. מערך הביטחון שלנו ביחד עם ראשי המכלולים מתרגלים בשגרה תרחישים שונים ואנו מפיקים לקחים מסבב לסבב. תודה מקרב לב לכל הגורמים המקצועיים על ההכנות הבלתי מתפשרות ועל ההיערכות הגבוהה. כולי תקווה שלא נצטרך לבחון את מוכנותנו לשעת חירום בזמן אמת".

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה