משלחת סטודנטים מבולטימור ביקרה באשקלון:

$(function(){setImageBanner('56c73c13-7ed9-4159-b9c1-4ecb6692dc89','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

הסטודנטים מאוניברסיטת 'טאסון' חוו מנקודת מבט אישית את החיים בישראל, וגם - מפגש מעניין עם הסטודנטים במכללת אשקלון

מערכת אשקלונים | צילום: שותפות אשקלון-בולטימור

בסוף השבוע האחרון נחתה בישראל קבוצת סטודנטים מאוניברסיטת 'טאוסון' שבבולטימור ארצות הברית בישראל. הביקור המתוקשר נחשב לחלק מקורס 'תרבות ושירותים חברתיים בישראל' אותו מעבירה דוקטור חנה בור, שמאפשר לקבוצות הטרוגניות להגיע לישראל ולחוות מנקודת מבט אישית את החיים בארץ.

הביקור החל במרכז הצעירים בעיר שיחד עם שותפות בולטימור-אשקלון אירח את הסטודנטים במכללה האקדמית אשקלון, שם נחשפו הסטודנטים לתכנים הנלמדים במכללה, להיסטוריה המקומית ולהווי הסטודנטיאלי המקומי. שיא הביקור למשלחת היה במפגש עם משלחת סטודנטים שלומדים במכללה, משלחת שפועלת בעיר במסגרת מרכז הצעירים ו"כפר שי" – כפר הסטודנטים של בני עקיבא באשקלון. במפגש זה, התקיים שיח פתוח ומעשיר בקבוצות דיון אשר אפשר היכרות מעמיקה יותר ויצר חברויות חדשות בין הקבוצות.

"לאחר שנשבר הקרח בין קבוצות הסטודנטים, השיח פשוט לא פסק", אמרה רוני קאפח, רכזת קשרי הגומלין, שליוותה את הקבוצה, "על אף פערי השפה, התקיימו דיונים מסקרנים בין הקבוצות ובסוף גם הוחלפו מספרי טלפון. המפגשים האישיים הללו הם מה שיוצר את החיבור החזק בין שתי הקהילות – בולטימור ואשקלון ואנו שמחים כי גם הפעם זה יצא לפועל".

המשלחת נפגשה גם עם הילה דמרי, מנהלת יוזמת "אשקלון במרכז" של קרן רש"י. במפגש זה הוצגה בפניהם העשייה בעיר בתחומים השונים כדוגמת: צעירים, נוער, שירות משמעותי ועוד. המפגש עורר שיח ודיון בקבוצה, גם לאחר שנסתיים. לאחר מפגש זה, נסעה המשלחת לבית הספר 'אורט אפרידר' שם התנסתה באולפן הרדיו בבית הספר כחלק מחשיפה והיכרות עם פרויקט 'עיר ללא אלימות', אותו מובילה אורלי פולט בעיריית אשקלון.

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה