פרס הצטיינות מחוזי לבית הספר מקיף ה':



פרס הצטיינות מחוזי יוענק לבית הספר מקיף ה' דרכא אשקלון. בית הספר גם מועמד לפרס חינוך ארצי על רקע תרומתו הייחודית לשדה החינוך, על הישגיות, חדשנות, יזמות ויצירתיות פורצת דרך

מערכת אשקלונים | צילום: בית הספר מקיף עירוני ה' 

פרס הצטיינות מחוזי למוסדות חינוך מוענק במחוז הדרום מזו השנה השנייה. אתמול (שלישי), מנהל מחוז הדרום, רם זהבי, בישר לאחד-עשר מנהלי מוסדות החינוך על זכייתם בפרס ההצטיינות המחוזי. בין המנהלים שהתבשרו על הזכייה, הייתה גם דליה רחמים, מנהלת בית הספר מקיף ה' דרכא אשקלון, שגם קיבלה את ההודעה כי בית הספר מועמד לפרס חינוך ארצי. 

בתי הספר נבחרו בתהליך מובנה אותו גיבשה ועדה מחוזית בראשותה של מפקחת המחוז, אושרה שלייפר וצוות הפיקוח. בעקבות ההמלצות שהתקבלו, ערכה ועדה מחוזית ביקור ב- 17 בתי ספר במחוז במהלכו צפתה ראיינה והתרשמה מהפעילויות. מפקחי מוסדות החינוך הונחו להמליץ על מוסדות חינוך באחריות משרד החינוך, שהוקמו לפני 5 שנים לפחות, ושלמנהל המוסד ותק של 5 שנים בניהול לכל הפחות. עוד נמדדו קריטריונים הבוחנים שהמוסד החינוכי מתנהל כהלכה, על פי חוק ובהתאם לנהלים המחייבים של משרד החינוך. מבין 17 מוסדות חינוך נבחרו 11 כמצטיינים מחוזיים, ומתוכם הומלצו 3 מוסדות להתמודד גם על פרס החינוך המוסדי הארצי, כאשר אחד מבין השלושה הוא כאמור בית הספר מקיף ה' באשקלון.
 
רם זהבי, מנהל מחוז הדרום: "המצוינות היא מהערכים המרכזיים והמובילים במחוז הדרום. מצוינות איננה מצב, אלא תהליך. תהליך מתמיד של תביעה עצמית לשיפור, נחישות לחתור להשגת המטרות, מתוך אמונה ביכולת להשיגן. פרס החינוך המחוזי הוא אות כבוד למוסדות החינוך המשלבים עשייה חינוכית עם איכות ומצוינות, יום יום ושעה שעה, הלכה למעשה. על עובדי ההוראה מוטלת אחריות גדולה. את פועלם, מסירותם ומקצועיותם ראוי להעלות על נס ועל כן אני גאה להעניק להם את אות המצוינות המחוזי".

מנהלת בית הספר, דליה רחמים, מסרה: "הזכייה בפרס החינוך המחוזי מספרת את סיפורו של בית הספר הצומח מקיף ה דרכא. מעבר להישג המרשים לבית ספר צומח בסיומו של עשור לייסודו בית הספר המקיף החמישי בעיר אשקלון  הזכייה מבטאת תפיסה חינוכית ייחודית שבבסיסה יש אהבה לכל תלמיד ותלמידה. ייסוד בית ספר הוא זכות והזדמנות להשפיע ולתרום ברקימת החברה הישראלית כחברת מופת. ראוי להדגיש, כי הישג מרשים זה הוא מרגש ואפשר להגיע אליו בזכות שיתוף פעולה פורה שנוצר בשיח ובהקשבה בין השותפים במעשה החינוכי: הורים, מורים, תומכי חינוך ותלמידים. בית החינוך שלנו מאופיין בהכלה ובהעצמה של כל אדם: לומד ומלמד. הרוח המנשבת בתפיסה החינוכית היא רוח המצוינות החברתית ערכית והמצוינות הלימודית. כמנהלת בית הספר אני רואה בחינוך משימה לאומית, כל בוגר המסיים את לימודיו במקיף ה דרכא הוא בוגר שבאמתחתו אחריות חברתית ורגישות חברתית בנוסף לתעודת הבגרות המיוחלת, הבוגרים שלנו משתלבים בחברה הישראלית ותורמים את חלקם בבניית חברת מופת. הצוות החינוכי בבית הספר הוא צוות מקצועי ומסור והודות לכך התלמידים זוכים ליחס אישי והוא הופך את ימי התיכון לבני הנוער כסיכרון מתוק. הורי התלמידים מבטאים אמון בבית הספר והדבר רוקם מערכת יחסים המאופיינת בשיתוף פעולה פורה. שלמי תודה והערכה למשרד החינוך, לעיריית אשקלון ולרשת דרכא על תרומתם המיוחדת להצלחת בית הספר כבית חינוך איכותי".
[pic_10030]
דליה רחמים 

ראש העיר, תומר גלאם, שוחח אמש עם מנהלת בית הספר מקיף ה' דרכא, דליה רחמים, ושיבח אותה על ההישג המרשים אליו הגיע בית הספר. כמו כן, איחל לה בהצלחה בהתמודדות על הפרס הארצי של משרד החינוך. "הישגיו של בית הספר מהווים גאווה גדולה לעיר אשקלון בכלל, ולמערכת החינוך שלנו בפרט. יישר כוח למנהלת, לצוות החינוכי ולתלמידים הנפלאים שהביאו לידי ביטוי, בצורה מעוררת השראה, את המצוינות ההישגית והערכית כאחד, המהווה מודל ומופת. המשיכו לצעוד קדימה ולהסב לנו כבוד רב. בהצלחה בפרס הארצי", אמר ראש העיר.

ראש מינהל חינוך, יובל זוזט, הצטרף לברכות החמות, והוסיף: "אני מוקיר ומעריך את ההשקעה והעבודה שנעשית בבית הספר מצד ההנהלה והצוות החינוכי וכמובן בקרב תלמידי בית הספר. אני מאחל להם בהצלחה רבה בהתמודדות על הפרס הארצי וכמובן המשך עשייה חינוכית מבורכת לעוד שנים רבות".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה