אשקלון 2021: תכירו את הכבישים שישנו את פני העירבימים אלו מתבצעות עבודות נרחבות לפיתוח השכונות החדשות באשקלון 'עיר ימים' ו'עיר היין' וכן חיבור של כל החלקים הצפוניים של העיר אל המחלף החדש שצפוי להיפתח לקראת סוף השנה. יצאנו לבדוק ממבט הרחפן מה מצב התקדמות העבודות ואיך יתחברו הרחובות המרכזיים לציר אחד בכביש "אריאל שרון"

מערכת אשקלונים | צילום: תומר אלעד, צילומי רחף TG extreme עבור אתר 'אשקלונים'

לפני כשנה וחצי החלו העבודות לביצוע פרויקט מחלף אשקלון צפון, שיהווה את הכניסה החדשה והרביעית של אשקלון. עבודות ההרחבה מתחלקות לשני חלקים: החלק הראשון הינו באחריות החברה הכלכלית לאשקלון והחלק השני הינו באחריות חברת "רמט" אשר זכתה במכרז לבניית המחלף. במסגרת הפיתוח שבתוך שכונות העיר, הוקם בימים אלו כביש חוצה אשקלון חדש מכיוון מזרח למערב והא ייקרא כביש "אריאל שרון".

הכביש החדש יחבר בין השכונות החדשות לכבישים ראשיים בעיר מכיוון צפון, כך שלמעשה הוא יחל ב'עיר ימים', השכונה הצפונית שנבנית בימים אלו, ויתחבר לעיר בכבישים - שדרות ירושלים, הציונות, יצחק רבין וכן בכבישים ראשיים חדשים שצפויים להיבנות ב'עיר היין' כגון: דרך נחל חממה, דרך הים, דרך הארץ קנייני אשקלון וכד'. כל הכבישים החדשים יתחברו לצומת מרכזי חדש אשר יחבר בין כביש יצחק רבין לבין כביש אריאל שרון ומשם ימשיכו הנוסעים לכיוון צפון-מזרח על כביש בשם "יצחק שמיר" אשר יתמזג בסופו של דבר למחלף ויתחבר ישירות לכביש 4. 

השבוע יצאנו לבדוק את מצב התקדמות המחלף ממבט על יחד עם הצלם תומר אלעד, שערך והפיק את הסרטון. צפו: 

כמו כן, נציין כי במסגרת הפרויקט צפוי להיבנות גשר מעל מסילת אשדוד-אשקלון ובעקבות כך צפויים להתבטל מפגשי רכבת 158 ו-156א'. הפרויקט באחריות חברת "נתיבי ישראל" ובביצוע חברת "רמט". מטרת הפרויקטים היא הקלה על עומסי התנועה בעיר אשקלון, אליה מחוץ וממנה החוצה, שיפור הבטיחות במרחב העיר וכן מתן מענה תחבורתי לכ-15,000 יחידות דיור מתוכננות בשכונות חדשות בעיר. מפגש 158 הוא מפגש בין מסילת אשדוד-אשקלון וכביש הגישה למפעל האריזה פרי-אור. בעבר היה המפגש בעל חשיבות שולית עם מעבר של רכבים בודדים ביממה. עם הקמת היישוב באר-גנים למפוני גוש קטיף, גדלה כמות התנועה על דרך הגישה למפעל בצורה משמעותית והפכה את מפגש 158 למסוכן ביותר. בנוסף, הצומת המסוכן בין כביש 4 לכביש הגישה, שאינו מרומזר ולא תוכנן לכמויות התנועה הנוכחיות צפוי להתבטל.

רוצים לדעת עוד על התקדמות פרויקטים באשקלון? הצטרפו אלינו לקבוצה חדשה בפייסבוק "כל הנדל"ן באשקלון - מחיר למשתכן". הקבוצה תעסוק בעדכונים שוטפים בכל הקשור לנדל"ן באשקלון תוך מתן דגש על תכניות מחיר למשתכן והתחדשות עירונית.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה