הותר לפרסום: תושבת העיר ניצלה וגנבה מקשיש עיוור למעלה מחצי מיליון ש"חפרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בב"ש כתב אישום נגד ענת דיין, תושבת אשקלון בת 47, אשר גנבה סכום של למעלה מ-600,000 ₪ מניצול שואה עיוור בן 83, עת הועסקה בביתו. עו"ד לימור-רוט חזן, המייצג את הקשיש: "הנאשמת שימשה עיניים לקשיש העיוור וניצלה זאת על מנת להותיר אותו בחוסר כל"

מערכת אשקלונים | צילום: אילוסטרציה, שאטרסטוק 

כתב אישום חמור הוגש ביום שני השבוע נגד תושבת העיר, ענת דיין, בגין 
ביצוע עבירות של גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף. זאת לאחר שעל פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד גיורא חזן, במשך תקופה של כ-3 שנים, בין השנים 2019-2016, עבדה דיין בביתו של הקשיש כעוזרת במשרה חלקית ותפקידה היה לסייע לו בעניינים כספיים, תשלום למטפלת, קניות מזון, קריאת מסמכים וכד'. במסגרת תפקידה, הייתה לה גישה מלאה לכרטיס האשראי של המתלונן ומאחר והמתלונן עיוור, מסר המתלונן לנאשמת את הקוד הסודי על מנת שהיא תמשוך עבורו סכומי כסף במזומן.

מיד לאחר תחילת העסקתה, עשתה הנאשמת שימוש בכרטיס האשראי של המתלונן ללא אישורו וידיעתו ורכשה עבורה בסכום שעמד על כ- 200,000 ₪ בחנויות בגדים, סופרמרקטים שונים, בחנות למוצרי טיפול בחיות בית, ועוד. כמו כן, משכה הנאשמת סכומי כסף מזומן הגדולים במידה ניכרת מהוצאותיו הרגילות של המתלונן וחלק מן הכספים נטלה לידיה.

מכתב האישום עולה, כי הנאשמת, אשר הבינה כי מעשיה עלולים להתגלות, ניסתה לאזן את חשבונותיו של המתלונן, ובייחוד את חשבון האשראי ההולך ומצטמק, באמצעות הפקדת כסף במזומן, ממקורות שונים, וכן בהעברה בין החשבונות.  במסגרת זו, גנבה הנאשמת פנקס שקים של המתלונן, זייפה את השקים בכך שמילאה את פרטיהם וחתמה בחתימה הנחזית להיראות כחתימתו של המתלונן, מסרה את הצ'קים בבתי עסק שונים, וקיבלה טובין שונים או סכומי כסף. בנוסף, פרטה הנאשמת 13 שקים בצ'נג' וקיבלה עבורם במזומן סכום של 73,100 ₪, אותם הפקידה בחשבון האשראי של המתלונן על מנת לנסות ולהביאו לידי איזון ולמנוע את גילוי השימוש ההולך וגדל שעשתה בכרטיס האשראי. בנובמבר השנה, התגלו מעשיה של הנאשמת על ידי בנו של המתלונן, ועבודתה הופסקה.

תגובת עו"ד לימור רוט חזן המייצגת את ניצול השואה: "כתב האישום החמור אשר הוגש כנגד הנאשמת ענת דיין מתאר בפרטי פרטים, כיצד ניצלה ענת דיין קשיש בן 85, ניצול שואה, עיוור, על מנת לגזול ממנו במרמה מאות אלפי שקלים, במשך למעלה משלוש שנים. רק כאשר הבינה הנאשמת, ענת דיין, כי פשעיה עומדים להיחשף, פנתה מיוזמתה לבנו של המתלונן, והתוודתה על כל מעשיה הנלוזים והנפשעים וביקשה בבושת פנים את רחמיו עליה. הנאשמת שימשה עיניים לקשיש העיוור וניצלה זאת על מנת להותיר אותו בחוסר כל. הנאשמת השתלטה לחלוטין על הקשיש ושלטה בכל חשבונותיו. אלמלא משפחתו התומכת היה הקשיש מגיע לפת לחם ומושלך מביתו! כיום, ענת דיין עצורה והוגשה כנגדה בקשה למעצר עד תום ההליכים. מדובר בעבריינית מורשעת אשר ריצתה בעבר מאסר של שנתיים ימים בגין מעשים דומים. עסקינן באשה נוכלת ומתוחכמת, מסוכנת לציבור, אשר פועלת בשיטתיות לגזול כספים במקומות עבודתה ומקומה מאחורי סורג ובריח לשנים רבות".
[pic_9996]

מהפרקליטות נמסר כי: "במעשיה, גנבה הנאשמת מידי המתלונן שהיה מעבידה בתקופה הרלוונטית, באמצעות שימוש בכרטיס האשראי, משיכת מזומן ושימוש בשקים, סכום כולל של כ- 623,100 ₪. התיק נחקר על ידי יחידת הונאה דרום במשטרת ישראל. כתב האישום מייחס לנאשמת ביצוע עבירות של גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמת עד תום ההליכים המשפטיים נגדה". 

מעו"ד מיכה גבאי המייצג את ענת דיין נמסר בתגובה: "שלושה ימים לפני חתונת בתה הבכורה נסחטה מרשתי לחתום על הודאה לפיה מעלה בכספי הקשיש בסכום של חצי מיליון שקל, נאמר למרשתי שאם לא תחתום על הודאה הם ידאגו להרוס את השמחה והחתונה. עוד נאמר למרשתי שעם חתימתה לא תוגש תלונה במשטרה, בדיעבד הסתבר שמרשתי היתה עדה לזיוף צוואה לפיה הקשיש העיוור ציוה את רכושו לשלושת ילדיו אך בפועל הוחתם על צוואה לפיה הכל מוענק לבנו מחולל התלונה. הבן עשה הכל בכדי לנטרל את מרשתי ולרשת הכל. אין לי ספק כי העובדות תחשפנה בבית משפט וכולם כולל עורכי הדין שהחתימו אותה ייאלצו לבקש את סליחתה".

עו"ד לימור רוט-חזן הגיבה על טענה זאת: "הטענה כאילו אותה נוכלת נסחטה על ידי משפחתו של הקשיש היא טענה אווילית ומנותקת מן המציאות ומחומרי החקירה בתיק. יוער, כי עקב טענה זו, הוגשה תלונה למשטרת ישראל בגין הוצאת לשון הרע. כיום, ענת דיין עצורה והוגשה כנגדה בקשה למעצר עד תום ההליכים. מדובר בעבריינית מורשעת אשר ריצתה בעבר מאסר של שנתיים ימים בגין מעשים דומים. עסקינן באשה נוכלת ומתוחכמת, מסוכנת לציבור, שמקומה מאחורי סורג ובריח לשנים רבות".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה