הממשלה אישרה: 3 מיליון ש"ח לחיזוק החוסן והמוכנות באשקלוןשר הפנים, אריה דרעי, ביקר באשקלון במהלך ההסלמה האחרונה והבטיח כי יפעל להכליל את אשקלון באזור עוטף עזה על מנת שתושבי העיר יזכו להטבות. היום (ראשון), אישרה הממשלה העברת תקציב בסך 3 מיליון ש"ח לטובת חיזוק החוסן בעיר, כאשר לאחר הבחירות תוכלל אשקלון בהחלטת ממשלה ותהנה מתקציבים והטבות באופן שוטף

מערכת אשקלונים | צילום: אריה דרעי באשקלון 

הממשלה אישרה היום (ראשון) העברת חמישה מיליון שקלים נוספים ממשרד הפנים לחיזוק החוסן והמוכנות לחירום בישובי עוטף עזה. בהתאם להחלטת שר הפנים אריה דרעי, מכיוון שמדובר בתקופת בחירות ולא ניתן להכליל את אשקלון בהחלטת ממשלה זו, אשקלון תהנה מתקציבים של 3 מיליון שקלים שיועברו ממשרד הפנים ומשרד האוצר לחיזוקה. מטעם השר דרעי נמסר כי משרד הפנים, יחד עם משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר שותפים למהלכים אלה.

כזכור, במהלך סבב ההסלמה האחרון, הגיע השר אריה דרעי מסיעת ש"ס לביקור בעיר אשקלון. דרעי הגיע לפגישה יחד עם סגן שר האוצר תושב אשקלון, איציק כהן, מנכ"ל משרד הפנים, ונפגש בחמ"ל העירוני עם ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם ועם סגן ראש העיר הרב יעקב אביטן, המשתייך למפלגת ש"ס ומקורב לדרעי. במהלך אותו הביקור הכריז דרעי כי: "אני רוצה לבשר לכם כי החלטנו לתקן את החוק כדי להכניס את אשקלון לחוק הרשות לפיתוח הנגב וזה אומר שהמדינה מגדירה אותה כחלק מהעוטף ואשקלון תזכה בכל ההטבות שזוכים יישובים. יוקם מרכז חוסן באשקלון כמו בכל יישובי העוטף". המון ספקולציות עלו לאחר ההצהרה, אך היום כאמור התברר כי השר דרעי הבטיח וקיים.

השר דרעי: "יישובי עוטף עזה, שמתמודדים באומץ ובנחישות מול אירגוני הטרור מעזה, זכאים לעזרה כדי לחזק את הביטחון ביישוביהם. אנחנו בממשלה מצדיעים לתושבי העוטף ונעשה הכל כדי שיחיו בשגרה מבורכת ובביטחון מלא". 

מדברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה: "אני אביא היום לאישור הממשלה החלטה להקצות תקציב נוסף למיגון מבני הציבור בעוטף עזה. התקציב הזה יתווסף למיליארדי שקלים שכבר השקענו בשנים האחרונות בתושבי וביישובי העוטף. אני רוצה שתשימו לב לנתון המדהים הבא: מה קרה לאוכלוסיית העוטף. מה שקרה בשנים 2015-2018, שלוש שנים, זה שהאוכלוסייה של העוטף גדלה ב-15%, זה גידול שנתי של 5%. גידול עצום. אנחנו מחוייבים גם לביטחון, גם לשגשוג, וגם לפריחה של יישובי העוטף, ואנחנו נמשיך לפעול בכל המישורים. אנחנו מחוייבים מאוד גם לאשקלון, ונעשה הכל כדי להבטיח את השגשוג והביטחון של תושביה גם כן."

כעת ניתן רק להמתין שתקום סוף סוף ממשלה ואשקלון תוכלל בהחלטת הממשלה ותמשיך לקבל הטבות ותקציבים נוספים. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה