אחרי סבב הלחימה, מגיע הפיצוי:נאלצתם להישאר בבית בזמן הירי לעבר אשקלון? נחתם צו ההרחבה המסדיר את תשלום השכר לעובדים. כך הודיע היום יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד

מערכת אשקלונים | צילום: ארכיון, ירי לאשקלון

ראש הממשלה בנימין נתניהו, חתם על צו ההרחבה המסדיר את תשלום השכר לעובדים שנעדרו מעבודתם בשל המצב הביטחוני. הצו מרחיב את הוראות ההסכם הקיבוצי שנחתם מול המדינה ע"י יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, שרגא ברוש.

הוראות ההסכם מבטיחות את תשלום השכר לעובדים שנעדרו מעבודתם בשל המצב הביטחוני, בכל התקופה, מתחילת מאי 2018 ועד סוף 2019, לרבות האירועים האחרונים באמצע חודש נובמבר.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "בתור הבית של העובדים בישראל, ולאחר שמילאנו תפקיד מרכזי בהסדרת תשלום השכר לעובדים אשר נעדרו מעבודתם במבצעים צבאיים קודמים בעבר, ההסתדרות תמשיך לפעול כדי להבטיח את הוודאות הכלכלית של העובדים, הן בעתות שגרה והן בחירום".

מנגנון הפיצוי שהוסדר בהסכם ובצו חל על כל העובדים שנעדרו ממקום עבודתם, בשל הוראות פיקוד העורף, או בגלל שנאלצו להשגיח על ילדיהם עקב סגירת מוסדות החינוך בהתאם להנחיית כוחות הביטחון בטווח של עד 40 ק"מ מקו הגבול עם רצועת עזה. 

כמו כן, ובהמשך לבקשת ההסתדרות, ההסכם הקיבוצי כולל גם התייחסות מיוחדת לעובדים עם מוגבלויות שנבצר מהם להגיע לעבודה עקב המצב הביטחוני, וגם לעובדים שהם הורים לאדם עם מוגבלות - אלו יהיו זכאים לפיצוי במידה ונעדרו מעבודתם לצורך ההשגחה על בנם או בתם, גם במקרים שהילד מעל גיל 14.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה