שני מפעלים חדשים יוקמו באזור התעשייה:ועדת ההקצאות במשרד הכלכלה אישרה הקצאת קרקעות להקמת שני מפעלים חדשים באזור התעשייה הדרומי בעיר על פני שטח כולל של כ-10 דונם; הקמתם של המפעלים צפויה להביא ליצירת מעל ל-80 משרות חדשות

מערכת אשקלונים | צילום: ארכיון, אדי ישראל אזור התעשייה באשקלון  

ועדת ההקצאות של משרד הכלכלה אישרה שתי בקשות להקמת מפעלים חדשים באזור התעשייה הדרומי באשקלון: א.ס להבה בע"מ ומפעל נוסף העוסק בקבלנות חשמל.

מפעל אחד שיוקם הוא מפעל הרחבה נוסף של של חברת א.ס להבה בע"מ, העוסקת בייצור מוצרי פלדה ופח כחומרי גלם לתעשייה בתחום הברזל. החברה הוקמה לפני 20 שנה ועוסקת בתחום הפלדה והברזל תוך שהיא מתכננת את המוצר על פי דרישה: חיתוך, כיפוף, קידוח, ניקוב והשחזה. המפעל ממוקם באזור התעשייה אשקלון וכיום מעסיקה החברה 35 עובדים. החברה מבקשת להרחיב פעילות ולהקים מפעל נוסף, שיעסוק בפעילות ויכולות עיבוד שלא קיימות כיום: ריתוך וערגול, כאשר הרחבת המפעל תייצר 45 משרות חדשות.

כמו כן, אישרה ועדת ההקצאות בקשת חברה נוספת שעוסקת בתחום קבלנות החשמל להקמת מפעל על שטח של 4 דונמים עבור הרחבת פעילות החברה. הקמת המפעל החדש תייצר 36 משרות חדשות.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "המפעלים החדשים באשקלון הם בשורה של ממש לעיר ולתושביה. פתיחת מפעלים וחברות לצד קידום התעשייה והתעסוקה בכל רחבי המדינה, ובפריפריה הדרומית בפרט, הינה משימה הנמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. המשרד דואג למתן מענקים מהרשות להשקעות, ופועל ליצירת תעסוקה איכותית ולהעלאת הפריון, בייצור משרות באיכות גבוהה, וקידום התעשייה והכלכלה".

ראש העיר אשקלון, תומר גלאם: "אנחנו עושים עוד צעד משמעותי בחיזוק התעסוקה והתעשייה באשקלון. אנחנו לא מדברים אלא מיישמים, ועובדה היא שבשנתיים האחרונות נוספו לעיר אשקלון מאות מקומות עבודה כשהיעד הוא אלפי מקומות עבודה חדשים, במגוון תחומים, לרווחת תושבי העיר. אני רוצה להודות לשר ולצוות משרדו על קידום הדברים ועל החשיבות שהם מקנים לעיר אשקלון ולתושביה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה