האורחים לא הגיעו לחתונה, תושבי אשקלון התגייסו:זוג צעיר שנישא אמש (ראשון) באולמי סילבר באשקלון, התאכזב לגלות שלא הגיעו מספיק אורחים לחתונתו. הרב שחיתן את בני הזוג, שמעון לוגסי, לא יכל לעמוד מנגד ופרסם בקשה ברשתות החברתיות להגיע ולשמח אותם. עד מהרה האולם התמלא והשמחה הייתה עצומה. הרב לוגסי: "עם ישראל בתפארתו"

סיון סבג-אסולין | צילום: הרב שמעון לוגסי, מתוך החתונה 

עבור כל זוג, יום חתונתו הוא יום בלתי נשכח. אבל עבור בני הזוג שנישאו אמש (ראשון) באולמי סילבר באשקלון, זה היה אירוע בלתי נשכח עוד יותר. בני הזוג הגיעו נרגשים למעמד החופה, כאשר מי שקידש אותם היה תושב העיר הרב שמעון לוגסי. עוד לפני תחילת טקס החופה, הבחין הרב לוגסי כי הגיעו לאירוע אורחים בודדים בלבד. הוא מיד הרגיש צורך לפעול וקרא לכל אנשי הצוות של האולם להגיע ולהשתתף במעמד החופה. בתום טקס החופה, העלה הרב לוגסי פנייה בכל הרשתות החברתיות עיר וקרא לכל מי שיגיע לבוא ולשמח את החתן והכלה מכיוון שלא הגיעו מספיק אורחים לחתונתם. "חברים מצווה גדולה באולמי סילבר זוג שקידשתי ואין להם אנשים. מי שיכול להגיע זו מצווה לשמח חתן וכלה", כתב הרב לוגסי. 

הבשורה התפשטה כאש בשדה קוצים ותוך דקות ספורות האולם התמלא באורחים, ביניהם חיילי מג"ב, תושבים רבים מאשקלון ואף אנשי העסקים אלי אלעזרא ושלומי אמסלם, שהפכו את החתונה לשמחה ובלתי נשכחת.
[pic_9664]
אנשים העסקים אלי אלעזרא ושלומי אמסלם ורעייתו יפעת 

הרב שמעון לוגסי עדיין מתקשה הבוקר לעכל את אירועי אמש. בהתרגשות רבה הוא סיפר ל"אשקלונים" על השתלשלות העניינים: "לפעמים יש זוג שנכנס לך ללב - ככה זה היה עם בני הזוג האלה. כשהגענו לחופה, היו 40 איש בחוץ. המשפחה רצתה להתעכב עוד קצת כי חשוב שאולי עוד אנשים יגיעו. כשראינו שכבר השעה 21:00, הבנתי את המצב. לא רציתי לצער את בני הזוג ורצתי לאולם והוצאתי את כל המלצרים ואנשי הצוות כדי שמעמד החופה לא יהיה ריק והחתן והכלה לא ירגישו מה קורה והם באמת עשו המון שמח והחופה עברה בצורה מדהימה".
[pic_9665]
הרב לוגסי אמש, במעמד חתימת הכתובה

כשהסתיימה החופה ונכנסו הנוכחים לאולם, הבין הרב לוגסי שהוא חייב לפעול מהר על מנת שבני הזוג יזכו לשמוח בחתונתם. "איך שסיימתי את החופה, הוצאתי את הפוסט ואת ההודעות בכל רשת הווטסאפ.שלחתי לכל מי שאני מכיר, לחברי 'איחוד הצלה' סניף אשקלון שאני היו"ר שלו ופשוט הדבר התחיל להתפשט. בתוך דקות ספורות, כבר התחילו לזרום המון אנשים למקום. פתאום אני רואה את אנשי העסקים המדהימים, אלי אלעזרא ושלומי אמסלם ורעייתו יפעת, עוד הגיעו חבר'ה מ'איחוד הצלה', לפתע נכנסו חיילי מג"ב במדים, עוד מאות תושבים שפשוט היו במקום והגיעו. זה היה מדהים בכל קנה מידה, אני מעולם לא ראיתי דבר כזה".
[pic_9666]
משמחים את החתן והכלה 

לצד התושבים הרבים שהגיעו לשמח את בני הזוג, הרב לוגסי מספר כי הגיעו גם נותני שירותים בהתנדבות למקום. "נכנסו שני חבר'ה מחופשים לקופים גדולים כאלה, עוד חבר'ה הגיעו ועשו מעגל מתופפים, עוד הגיע מישהו עם בלונים. הרחבה הפכה בין רגע מריקה לרחבה מלאה בשמחה ובעיקר באהבת חינם שכל כולה במטרה לשמח חתן וכלה. זה פשוט עם ישראל בתפארתו. זאת מצווה גדולה, כל כך הרבה אנשים מגיעים לשמח, הרחבה לא נחה לרגע. החתן והכלה לא ירדו מהאוויר, הכלה על כסא והחתן על הכתפיים. אנשים לא ישבו לאכול בכלל פשוט באו לרקוד ולשמוח ולא רצו לשבת. אני מעריך שלפחות 400 איש הגיעו - 400 איש שהפגינו הדדיות ואהבת חינם".
[pic_9661]
לוחמי מג"ב הגיעו לשמח

עם פרסום התמונות, רבים הביעו חשש שבני הזוג לא יצליחו לכסות את עלויות החתונה. אבל גם במקום זה נכנס ליבם הרחב של המשתתפים באירוע. "להבנתי בני הזוג לא רק שכיסו את כל האירוע, אלא עוד הצליחו להשאיר לעצמם מעבר. אנשים הגיעו והביאו גם מעטפות ומתנות בסכומים מאוד מכובדים. זה פשוט מרגש ומדהים שכבר אין לי מילים. אני עמדתי אתמול ופשוט בכיתי. לא אשכח את זה בחיים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה