נחשפה הפרשה: צעיר ניצל את אחיו הקטן בכדי למכור סמיםחקירת המשטרה בשבועות האחרונים שנערכה בעיר אשקלון חשפה פרשיית סחר ועבירות בסמים המסוכנים בהם מעורבים בגירים וקטינים באמצעות אפליקציית ה"טלגראס" שנוהלה על ידי חשוד (26) שהנו עציר תום הליכים, באמצעות אחיו הקטין. כתב אישום הוגש כנגד החשוד העיקרי בפרשייה, וצפויים כתבי אישום נגד נוספים

מערכת אשקלונים | צילום: אילוסטרציה, ארכיון משטרת ישראל 

במסגרת חקירת מחלק הנוער במשטרה שנערכה בעיר אשקלון בשבועות האחרונים, התגבשה תשתית ראייתית כנגד מספר בגירים וקטינים בחשד לעבירות סחר בסמים מסוכנים שהתנהלו באמצעות אפליקציית ה"טלגראס". בתום שבועות ארוכים של חקירה מעמיקה ומקצועית במהלכה נחקרו מספר לא מבוטל של חשודים ונגבו עדויות רבות, הבשילו כאמור ממצאי החקירה לכדי כתב אישום שהוגש כנגד החשוד העיקרי באמצעות חטיבת התביעות המשטרתית לבית המשפט.

תחילת הפרשייה שזכתה לכינוי "קופיקס" הודות לכינוי קבוצת ה"טלגראס" אותה ניהל החשוד העיקרי, החלה לפני מספר שבועות עת בוצע חיפוש על פי צו בביתו של נער כבן 16 במהלכו נתפסו על ידי בלשי המשטרה סמים רבים, משקל, כסף מזומן רב ושני מכשירי סלולר. החשוד הקטין הועבר לחקירה במחלק הנוער שבתחנת המשטרה אשקלון ומסר גרסתו. חקירה מעמיקה ומקצועית של חוקרי הנוער הביאה לגלות כי הקטין "הופעל" על ידי אחיו הבגיר שכאמור התברר שהנו עציר בגין עבירות סמים מזה מספר חודשים. עוד עולה בחקירה כי ההתקשרות בוצעה באמצעות טאבלט אליו הוכנס "סים" השייך לחשוד העיקרי ובכך המשיך להזדהות באמצעות כינויו של אחיו "כדי שיראו שהוא חזר למכור סמים".

במסגרת החקירה נחקרו מעורבים רבים, בגירים וקטינים, ומסרו גרסתם לחשדות המיוחסים להם וכנגד מי מהם צפוי להיות מוגש כתב אישום. עוד עלה בחקירה כי באחד המקרים, בטרם נעצר החשוד העיקרי, תקף זה את אחד משליחיו (קטין) שבתמורה למשימת השליחויות שביצע עבור החשוד, היה מקבל אוכל, סיגריות וסמים מסוכנים. באחד הפעמים ביקש קטין זה תמורה (כסף) על ביצוע משימותיו אלו, החל החשוד לתקוף ולאיים על חייו. 

בתאריך 29.9 הגישה חטיבת תביעות לכיש כתב אישום ובו 12 סעיפי אישום כנגד החשוד העיקרי בגין עבירות חמורות- הדחת קטין לסמים מסוכנים, החזקה או שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית, תקיפה הגורמת חבלה, איומים ועוד.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה