"מעמד מרגש עבורי באופן אישי"תושב אשקלון, אלכס קושניר, הושבע הערב (חמישי) לכנסת ה-22. קושניר: "מאמין שהפוליטיקה היא הדרך האפקטיבית ביותר לשינוי"

סיון סבג-אסולין | צילום: אלכס קושניר הערב במשכן הכנסת 

באווירה חגיגית נפתחה הערב (חמישי) ישיבתה הראשונה של  הכנסת ה-22, בטקס הצהרת האמונים של מאה ועשרים חברי הכנסת שנבחרו. ביציע האורחים נכחו משפחותיהן הנרגשות של חברי הכנסת החדשים וסגל יחד עם נושאי התפקידים הבכירים במדינה. הישיבה נפתחה כאשר חוליית מחצצרים מתזמורת צה"ל השמיע שלוש תרועות כבוד לנשיא המדינה ראובן רובי ריבלין שפתח את הישיבה בשלוש נקישות פטיש את ונשא דברים. 

אחד מבין 120 חברי הכנסת הוא תושב העיר אשקלון, אלכס קושניר. אלכס נשבע לראשונה אמונים לכנסת ישראל ויכהן בה מטעם המפלגה אליה כל העיניים נשואות לאחרונה - מפלגת "ישראל ביתנו" בראשותו של אביגדור ליברמן. 
[pic_9561]
אלכס קושניר יחד עם הוריו היום במשכן הכנסת 

"זה בהחלט מעמד מרגש עבורי באופן אישי, ניתן להשוות אותו אולי לטקס השבעה בצה"ל או טקס סיום קורס הקצינים", אמר הערב קושניר לאחר ההצבעה. "אני התחלתי את הדרך הזו כי אני מאמין שהפוליטיקה היא הדרך האפקטיבית ביותר לשינוי מציאות, אני מאמין שבאמצעות חקיקה נכונה והוגנת אפשר לשפר את חיינו כאן, במדינת ישראל. אני מאמין שמדינה צעירה, בת בסך הכל 71 שנה, נמצאת רק בתחילת דרכה, ויש עוד הרבה מקום לעיצוב דמותה ואופייה. אני מאמין שישנו צורך מידי לתיקון של חלוקת משאבי המדינה, כך שתהיה לצודקת יותר ושוויונית יותר. אני מאמין שיש כאן דור מצויין שגדל ומתפתח ומגיע לו לחיות במקום שיאפשר לו לממש את הפוטנציאל שטמון בו. אני מבקש להודות לכל אלה שבחרו במפלגת ישראל ביתנו ואני מתחייב לשרת נאמנה את כל עם ישראל".

לפני הבחירות, התחייב כזכור קושניר כי יפעל יחד עם ראש סיעתו אביגדור ליברמן לקדם אזור עדיפות א' לתושבי העיר אשקלון. בראיון לאתר "אשקלונים" אמר כי: "הממשלה קובעת איפה היא משקיעה את הכסף שלה, אנחנו נדאג שאשקלון תהיה בראש סדר העדיפות". כעת יהיה מעניין להמשיך ולעקוב אחריו, לצד תושבי אשקלון נוספים שממשיכים לכהן כחברי כנסת: אבי דיכטר (ליכוד) ואיציק כהן (ש"ס). 

בתוך כך, בפתח דבריו הערב התייחס הנשיא ריבלין לקריאתו להקמת ממשלה רחבה, לניסיונותיו לגשר בין הצדדים ואמר: " קריאתי לממשלה רחבה זכתה לביקורת מימין ומשמאל. אני קשוב לביקורת הזאת. זו ביקורת לגיטימית, שיש בה הרבה מהצדק. אני יודע, שממשלה רחבה או "ממשלת אחדות", היא לא הפתק ששלשלו כל אזרחי ישראל לקלפי. אני גם יודע, שבמקרה ותקום ממשלה רחבה, חלקכם ימצאו את עצמם באופוזיציה. ואילו אני, מעומק ליבי, ומתוקף תפקידי, מתבקש ומבקש להיות נשיא גם שלכם. לא רק של הרוב, לא רק של האחדות, שמטבעה משאירה חלקים נרחבים מחוץ למעגלי ההשפעה.  ועדיין, יש רגעים בודדים בחיי עם, שבהם נדרש הנשיא, מתוקף תפקידו הממלכתי, להתערב, לפעול לכיוונה וכיולה של המערכת, שמתקשה לשוב אל המסילה.

כוחי מוגבל . אין לי אלא את פי. אני יכול רק להציע ואולי לנסות ולגשר, ואני גם לא יודע, אם אני המגשר המתאים ביותר למשימה. אבל אני יודע, שעת צרה היא ליעקב - עת חירום לביטחון ישראל. עת חירום לחברה הישראלית. עת חירום לדמוקרטיה הישראלית - לכל הדברים שיקרים לנו.  הקמת ממשלה אינה משאלת לב חברתית בלבד. בימים אלה, יותר מתמיד, היא צורך כלכלי-בטחוני שכמותו לא ידענו כבר שנים רבות."


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה