שביתת מחאה: "מחדל שיכל להסתיים באסון"

setImageBanner('256b552c-9624-4e52-8a44-f3cf7f05b1c5','/dyncontent/2020/9/30/0feabe6f-36ba-45c7-8e17-e5a5c2c056c7.png',11576,'',525,78,false,46569);

הורים לתלמידי בבית הספר נוף ים ב', ישביתו מחר (רביעי) את שעת הלימודים הראשונה. זאת במחאה על השריפה שפרצה היום וסיכנה את ילדיהם

סיון סבג-אסולין | צילום: הכיתה שנשרפה 

השריפה שפרצה הבוקר (שלישי) בבית הספר נוף ים ב', לא נותנת להורים מנוח. אמנם התלמידים היו מחוץ לכיתה עת שפרצה השריפה, אך מצפייה בתמונות הנזק שנגרם, ניתן להבין כי בנס נמנע כאן אסון.

מחר (רביעי) ועד ההורים הבית ספרי ישבית את הלימודים לשעת מחאה והלימודים יחלו בשעה 09:00 - זאת בטענה כי אוזלת היד של העירייה שאיפשרה עבודות זיפות באש בשעות לימודים סיכנה את ילדיהם. בהודעה מטעם ועד ההורים נכתב הלילה כי: "הורים יקרים ערב טוב, פגישת ועד ההורים הסתיימה כרגע, הוחלט באופן גורף ע״י נציגי כל הכיתות כי מחר הלימודים יחלו בבה״ס בשעה 09:00 בבוקר, אנו מודים לכם מראש על שיתוף הפעולה למען בטיחות ושלום ילדנו. אנו פועלים באופן נחרץ מול עיריית אשקלון למציאת פיתרונות בטיחות עבור ילדנו".  

אחת האמהות, דנה יוקטן, פרסמה בדף הפייסבוק שלה: "היום הבן שלי כמעט הלך, דקה אחת , דקה אחת של צלצול להפסקה הצילה אותו ואת חבריו לכיתה! בבית ספר נוף ים ב , עושים עבודות זיפות מעל הראש של הילדים, גרם לשריפה מעל ראשם של הילדים שלנו! מחדל! מי מאשר עבודות בזמן בית ספר, מי עכשיו ייתן את הדין וחשבון? איזה הסבר ייתנו לנו ההורים, מה היו אומרים לנו אם הילדים שלנו היו נהרגים? שמנו את האוצרות שלנו במקום שהרגשנו שהוא בטוח , בגלל החלטות הזויות ושיקולי דעת מהגיהנום לא היו לנו ילדים היום". 

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה ל"אשקלונים" בדבר טענות ההורים כי מדובר במחדל: "עם היוודע המקרה יצאו צוותים מקצועיים מטעם העירייה, בראשותה של מנכ"לית העירייה, לבית הספר נוף ים ב' על מנת לעמוד מקרוב אחר הדברים. במקביל, התלמידים הועברו לבית הספר הסמוך והורים שבחרו לקחת את ילדיהם, עשו זאת. בנוסף, במהלך הערב יבוצעו עבודות אוורור וטיהור מפיח וממזהמים שונים זאת על מנת לאפשר לתלמידים לשוב וללמוד בבית הספר בשגרה מירבית. מכל מקום, ישנם לקחים שכבר הופקו והנחיות ברורות ומחייבות לכל גורמי המקצוע בעירייה לחידוד הנהלים. לעניין רכבי ההצלה, הם יכולים להגיע למקום בעת הצורך, כפי שאירע היום. יחד עם זאת, מחר בבוקר יתקיים במקום סיור של מנכ"לית העירייה עם מהנדסי תנועה ויו"ר ועד בית הספר להצגת פתרונות תנועתיים לשיפור המצב במתחם". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה