שוטרים ליום אחד:תיעוד מרגש: באמצעות "ניידת המשאלות" של משטרת ישראל, הגשימו את חלומם שני תושבי אשקלון- אוראל אמיר בן ה-14 בעל צרכים מיוחדים, ואריאל יוסף הכהן בן ה-6, להיות שוטרים ליום אחד

מערכת אשקלונים | צילום: דוברות המשטרה 

משטרת ישראל הגשימה הבוקר חלום לשני ילדים תושבי העיר אשקלון וערכה עבורם יום מיוחד באמצעות "ניידת המשאלות" של מדור שותפויות במשטרה. לאחר שהשוטר הקהילתי שהוביל את פעילות זאת הגיע הבוקר אל בתיהם של השניים ואסף אותם לאחר שעלו על מדים, הגיעו כולם יחדיו אל תחנת המשטרה בעיר ומשם בהמשך יצאו לפעילות חווייתית מהנה בנבכי עולם המשטרה ויחידותיה השונות והמיוחדות. 

[pic_9276]

הגשמת החלום האישי של אוראל ואריאל החלה הבוקר עת הגיע השוטר הקהילתי עם "ניידת המשאלות" אל בתיהם שם לבשו השניים לבוש משטרתי ויצאו לדרך כשוטרים מן המניין ישירות אל תחנת המשטרה שם נערך עבורם מסדר כבוד בראשות מפקד תחנת המשטרה, סנ"צ משה לוי. לאחר שסקרו את המסדר שלכבודם, עלו השניים אל משרדו של מפקד התחנה שהעניק על כתפיהם דרגות ולכל אחד מהם הוענק אף שי צנוע לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרבה. מפקד תחנת אשקלון, סנ"צ לוי, ציין בפניהם- "מהיום אתם חלק משוטרי תחנת אשקלון. אתם מוזמנים בכל עת להגיע ולבקר".

[pic_9277]

בהמשך היום המיוחד, יצאו אריאל ואוראל לסיור בין יחידות המשטרה. את הסיור החלו ביחידת החבלה שם פגשו את החבלן והרובוט המשטרתי ואף זכו להסיעו ולהתרשם מיכולותיו של הרובוט. לאחר מכן המשיכו אל מחלק הזיהוי הפלילי, דגמו טביעות אצבע ולמדו אודות יכולות הזיהוי המתקדמות שקיימות ברשות משטרת ישראל. בסיום פרק הזיהוי הפלילי, המשיכו האורחים המתוקים אל יחידת השיטור הימי שם ניתנה לשניים סקירה אודות היחידה, הוצגו בפניהם כלי השייט המשטרתיים והם הפליגו בסירה המשטרתית לאורך חוף העיר אשקלון. במעבר חד מהגזרה הימית, נסעו הצעירים לביקור ביחידת היס"מ של מרחב לכיש שם זכו לצפות בתצוגת תכלית ואמצעים של היחידה המיוחדת, הוכן לכל אחד מהם חגורת לוחם בה מנשא לאקדח אותו קיבלו מתנה מידי לוחמי היס"מ ולקינוח הפעילו את הרכב הייעודי לפיזור הפגנות- המכת"זית. לפני שיום מיוחד זה הסתיים, נסעו אריאל ואוראל, כשאושר רב ניכר על פניהם, אל יחידת הפרשים של מדור בעלי חיים במחוז הדרומי בדיוק לשלב ארוחת הצהריים של הסוסים המשטרתיים שהוענקה להם על ידי האורחים החשובים. לאחר הארוחה והסבר על היחידה, נהנו גם הילדים מרכיבה קצרה על גבי הסוסים האצילים.

בתום הביקור ביחידות המשטרה השונות, שבו אריאל ואוראל ב"ניידת המשאלות" חזרה אל תחנת המשטרה שם נפרדו מפיקוד התחנה ומהשוטרים שאירחו אותם. השוטר הקהילתי, רס"מ עידן אוחיון, סיכם את היום ואמר- "פעילות משטרתית יום-יומית אותה אנו עורכים חדשות לבקרים, לא מכינה אותך ולו במעט להתרגשות הטמונה בפעילות קהילתית למען הילדים כפי שנערכה הבוקר ולאורך היום. האמירה "באתי לחזק ויצאתי מחוזק" מקבלת ממד חזק יותר שלא ניתן לתאר".

[pic_9278]


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה