המפגינים דרשו תשובות: "מפתחות ולא הבטחות"מצוידים בשלטים ובמסרים ברורים, הגיעו כמאה זוכי תכנית "המחיר למשתכן" להפגין מול בניין העירייה ודרשו פה אחד: "תעזרו לנו לפתור את מצוקת הדיור הקשה אליה נקלענו"

סיון סבג-אסולין | צילום: מתוך ההפגנה

הקרב על הבית רק מתחיל: כמאה מפגינים הגיעו ביום שלישי השבוע להפגין מול בניין העירייה באשקלון. המפגינים, זוכי התכנית "המחיר למשתכן" באשקלון הגיעו בכדי לדרוש מראש העיר, תומר גלאם, להצטרף אליהם במאבקם הצודק נגד העיכובים הבלתי פוסקים בהוצאת הפרויקטים לפועל.  
 
כזכור, בשבועיים האחרונים התארגנו מובילי המחאה והחליטו לקיים את ההפגנה. הדרישות של המארגנים היו ברורות: העלאת מצוקת הזוכים באשקלון לסדר היום הציבורי. התחייבות מראש העיר, תומר גלאם, לטפל באופן אישי בנושא הסחבת הנוראית וקבלת הבטחה ממנו ליזום מפגש עם היזמים הבונים. עוד הם דרשו את קידום כל תהליכי ההיתרים בערוץ נפרד מהיתרי בנייה רגילים והגדרת צוות ייעודי בעירייה שמטפל בפרויקטים של מחיר למשתכן וכן את הגבלת מדד תשומות הבנייה בהתאם לחוזים שנחתמו בין היזמים למשרד הבינוי והשיכון.

המפגינים קראו לראש העיר, תומר גלאם, לרדת ולשוחח עימם אך לטענת גורמים בעירייה הוא לא היה נוכח שם. מיש כן הגיעו לדבר עם המפגינים היו חברי מועצת העיר עו"ד שי רובין וסגן ראש העיר, דורון נקשרי, שהקשיבו לטענות והבטיחו לסייע. דורון נקשרי אמר למפגינים כי על אף שלא מדובר בפרויקט של העירייה אלא של המדינה, אם יש משהו שהרשות תוכל לסייע היא תעשה זאת והבטיח כי ראשי המחאה יזומנו לפגישה. ואכן, כעבור מספר דקות מרגע שהשיחה הסתיימה, מלשכת ראש העיר התקשרו לתאם פגישה עם מובילי המחאה והפגישה תתקיים כבר ביום שלישי השבוע. 

"העירייה אחראית לדאוג לתושביה - הבעיה שלנו היא הבעיה של העירייה והעומד בראשה", נמסר מהמארגנים. "לא מדובר בפנטזיות אלא בדרישות בסיסיות ולגטימיות שאנו תושבי העיר ומשלמי המיסים זכאים להם. חבל שרק אחרי שיצאנו למאבק, העירייה נרתמת לסייע לנו לאחר שכבר בזבזנו מאות אלפי שקלים בשכירויות והמון זמן באינספור פניות, מכתבים וטלפונים, אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם. אנחנו תקווה שהמחאה תוליד תוצאות מהירות ובכל מקרה זוהי רק ההתחלה - יש לנו עוד צעדי מחאה מתוכננים להמשך במידה ולא נראה התקדמות מיידית". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה