לאחר האיומים בדבר הפגנות והשבתת הקייטנות בעיר, צוות ועד הגננות והסייעות של רשת "פי כמה", נפגש עם ראש העיר, תומר גלאם, והגיע עימו להבנות בדבר מעבר הפעילות לחברה העירונית

מערכת אשקלונים | צילום: דוברות עיריית אשקלון, מתוך המפגש 

הערב (ראשון) נפגש ראש העיר, תומר גלאם, עם גננות וסייעות רשת 'פיכמה' במטרה להעביר להם את המסרים החשובים אודות המהלך להעברת הפעילות של הרשת לחברה העירונית. במפגש נכחו גם סגנית ראש העיר הממונה על החינוך הבלתי פורמאלי, מיריי אלטיט, מנכ"לית העירייה, אירית נתן ומנהלת האגף לתרבות, נוער וספורט, דפנה עמירה ביטון. לאחר שיושרו ההדרום, הוסר האיום בדבר השבתת הקייטנות בעיר. 

בראשית הדברים מסר ראש העיר כי המהלך ייעשה בשיתוף פעולה מלא עם העובדים ברשת. כמו כן, כל עובד ועובדת יקבלו ליווי ותמיכה מלאים לסוגיית השכר ושמירה על התנאים הרלוונטיים לכל אחד ואחת מהם. "אתן עושות עבודה מדהימה. עבודת קודש של ממש ויש לכן אחריות על הדבר החשוב ביותר שלנו - חינוך ילדינו. מדובר במהלך מבורך ובסופו של דבר כולכן פה תקבלו את התנאים הטובים ביותר עבור המשך עבודתכן תחת החברה העירונית, חברת בת של העירייה. הנחיתי ואני עומד מקרוב אחר כך שההון האנושי שיש לנו במוסדות החינוך לא ייפגע אלא להיפך, רק יצא מורווח מהמהלך הזה", אמר ראש העיר.

לאחר המפגש הוציא ועד הגננות הודעה ובה נמסר: "היה חשוב לנו להשמיע את קולנו אנחנו כבר לא שקופות, ראש העיר בא וכיבד. הובטח לנו מעבר חלק כמקשה אחת מרשת 'פיכמה' על החברה העירונית ועל זה מבורך עם כל התנאים עם הסכם קיבוצי עם התחברות לעמיתים, תנאים יותר טובים. לגבי שכר הקייטנות ביקשנו מראש העיר לעשות מאמץ ניכר לראות איך הוא יכול לבוא לקראתנו. לגבי הילדים ולגבי ההורים אנחנו אוהבים אותם מאוד, אנחנו בחרנו בעבודה הזאת בשעות הכי קשות והכל מתוך אהבה וחיבוקים לילדים, מחר קייטנה תתקיים כסדרה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה