המפעל המשודרג של חברת 'המשקם' באשקלון:יספק תעסוקה לעשרות עובדים עם מוגבלויות/ המפעל ממוקם באזור התעשייה הדרומי באשקלון והתחדש בשדרוג תשתיות, ריהוט, הוספת קווי ייצור ושיפור סביבת העבודה בהיקף של ארבעה מיליון שקלים

מערכת אשקלונים | צילום: אלירן אביטל

בשבוע שעבר נערכה השקת מפעל 'המשקם' במעמד סגנית ראש עיריית אשקלון, מירי אלטיט, מנכ"ל חברת המשקם, אריאל לוי וצוותו, ההנהלה הבכירה של מינהל מוגבלויות במשרד הרווחה ומנהלי הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי. המשקם היא החברה הלאומית לקידום והעסקת עובדים עם מוגבלות.

המפעל הוקם לפני כ-27 שנים באזור התעשייה הדרומי באשקלון והתחדש בשדרוג תשתיות, ריהוט, הוספת קווי ייצור ושיפור סביבת העבודה.

כ-4 מיליון ₪ הושקעו בתהליך, מרביתם על ידי הקרן לפיתוח שירותים. העבודה כוללת אריזת מוצרי חברות כמו אסם ושטראוס, הדבקת מדבקות בעברית על מוצרי חברות כמו ליימן שליסל וג'נרל מיילס, ייצור נרתיקי תעודות הזהות הביומטריות עבור משרד הפנים, הדפסת פולדרים לבתי ספר והדפסת משי על מוצרים. המפעל נמצא בתהליכים של משרד הבריאות לקבלת רישיון יצרן.

ראש העיר, תומר גלאם, בירך: "שיפוץ המפעל הוא הצהרת כוונות של חברת המשקם להמשיך בתנופת העבודה לאנשים עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות שונות וציון דרך למעורבות חברתית. מעבר ליכולת ומוסר העבודה של העובדים המיוחדים במפעל זה, זוהי גם תעודת כבוד לחברה הישראלית שיודעת לקבל את האחר והשונה בכל תחומי החיים".

סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט: "אני רוצה להודות לחברת המשקם ולכל המשרדים הממשלתיים שעושים לילות כימים על מנת לספק לעובדים אלה עבודה ולהשתלב במעגל החברתי תעסוקתי. מי ייתן ומפעל זה ימשיך לגדול ולהתפתח ויעסיק עוד ועוד עובדים בעלי מוגבלויות לצד מעגל התעסוקה שהולך וגודל בעיר אשקלון".

אריאל לוי, מנכ"ל המשקם: "אנחנו מאמינים כי לכל אדם עם מוגבלות יש זכות, בדיוק כמו לכולם, למצות את תעצומותיו האישיות, תוך שמירה על כבודו ופרנסתו. שיפוץ המפעל באשקלון והוספת קווי ייצור חדישים, לצד שיפור תנאי העבודה של העובדים הקיימים, מאפשר לנו לקלוט עובדים נוספים חדשים. אני מודה לשותפינו ממשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, מקרנות הביטוח הלאומי וכמובן לראש העיר, סגניתו והצוות המקצועי. נמשיך להרחיב את העשייה ולשלב עוד אנשים עם מוגבלויות במעגל התעסוקה".

'המשקם' היא החברה הלאומית לקידום, לתעסוקה ולהשמה של עובדים עם מוגבלות. החברה, המציינת מעל 60 שנות הישגים עסקיים וחברתיים, מעסיקה כ-3,000 עובדים עם מוגבלויות במגוון רחב של פעילויות. לחברה כ-30 מפעלים ברחבי הארץ, חטיבת השמה המקדמת פתרונות תעסוקה לאנשים עם מוגבלות ועוד. פעילות החברה פרוסה בלמעלה מ- 100 אתרים, מקריית שמונה, דרך אשקלון ועד מצפה רמון.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה