היסטוריה דרך הרגליים ברונסון:ביום ראשון השבוע יצאו תלמידי כיתות י' בבית הספר 'אורט הנרי רונסון' לסיור במושבה זיכרון יעקב לראות וללמוד תחילת דרכו של הישוב היהודי בארץ . "היסטוריה חשוב ללמוד דרך הרגליים, התגובות של התלמידים היו מדהימות", סיפר רכז ההיסטוריה בבית הספר ניסים לוי

מערכת אשקלונים | צילום: יח"צ

בבית הספר 'אורט הנרי רונסון', החליטו לתת דגש על לימוד היסטוריה בצורה חווייתית ומעוררת רצון ללמידה בקרב התלמידים. ביום ראשון נסעו התלמידים ליום בסימן היסטוריה, יום חוויתי ומעשי מסוג אחר, על מנת לראות לחוש ולהבין היכן קרתה ההיסטוריה בפועל. תלמידי כיתות י' הגיעו בשעות הבוקר למושבה זיכרון יעקב. במושבה למדו התלמידים על הבעיות של היהודים בארץ ישראל, התעמקו בלימודים על הברון אדמונד דה – רוטשילד, ועל הפקידים אותם הביא על מנת לנהל את המושבה, ועל תרומתו הרבה לישוב היהודי בארץ ישראל. בהמשך הגיעו התלמידים למוזיאון ני"לי (נצח ישראל לא ישקר), שם למדו התלמידים על ההיסטוריה של הישוב היהודי במלחמת העולם הראשונה, על מנהיגת ני"לי שרה אהרונסון ומורשתה. לאחר שיעורי ההיסטוריה נהנו התלמידים מטיול במדרחוב של המושבה, ונחשפו לבתים הראשונים שהוקמו במושבה. היום החווייתי הסתיים בביקור בקבר הנדיב- קברו של רוטשילד ברמת הנדיב מדרום לזיכרון יעקב.

במהלך הסיור התלמידים פתרו משימות והגישו אותם למורים כחלק מהערכה חלופית במקצוע. התלמידים עצמם, הגיבו בהתלהבות לסיור הקשיבו בקשב רב לחומר, שאלו שאלות ונהנו מאוד מהאירוע הלא שגרתי והמיוחד.

בעקבות ההצלחה, אותו מסע יהפוך למסורת קבועה בבית הספר. "היסטוריה חשוב ללמוד דרך הרגליים", סיפר השבוע רכז ההיסטוריה של בית הספר ניסים לוי. "שוב ראינו את זה בהצלחת הסיור השבוע, ההתלהבות של התלמידים הייתה גבוהה ושווה את הכל. לראות אותם מתעניינים שואלים שאלות וחוקרים, זו למעשה מהות המקצוע. עבורי זה היה סיפוק רב. התגובות היו חיוביות מאוד, ולכן החלטנו להפוך זאת למסורת בכיתות י ויא' גם בהמשך.  


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה