אופק ספיר מבית הספר 'נוף ים א' במקום הראשון בחידון בטיחות בדרכים12 תלמידים התחרו ביניהם על שאלות בנושאים כמו התנהלות משתמשי הדרך ברכיבה באופניים, חוקי תנועה, חצייה בטוחה, היסח דעת ועוד

מערכת אשקלונים | צילום: סיון מטודי, הזוכה אופק ספיר 

חגיגה של זה"ב: המטה העירוני לבטיחות בדרכים במינהל החינוך קיים ביום שלישי האחרון את גמר החידון העירוני בנושא בטיחות בדרכים במרכז הקונגרסים. בשלב הגמר התמודדו 12 תלמידי כיתות ה' שייצגו את בתי הספר היסודיים בעיר.

כ-500 תלמידים, מנהלי בתי ספר, מורים, רכזי בטיחות והורים נכחו בחידון יחד עם סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט, מנהלי הרלב"ד, מנהלי מטות ואנשי חינוך במטה הבטיחות בדרכים.

הזוכה המאושר הוא התלמיד אופק ספיר מבית הספר נוף ים א', שגם קיבל אופניים וקסדה. לשאר המתמודדים הוענקו קסדה ותעודת הערכה.

החידון כלל שני שלבים מוקדמים, כאשר השלב הכיתתי בוצע באמצעות רכזי בטיחות בדרכים של בית הספר ועפ"י ערכת לימוד שהוכנה מראש. השלב הבית ספרי נערך גם הוא בין כתלי בית הספר ולקחו בו חלק התלמידים המצטיינים מכלל כיתות ה'. בתום השלב הבית ספרי עלה נציג מכל בית ספר לשלב הגמר.

חידון הגמר האינטראקטיבי כלל שימוש בשלטי הצבעה ממוחשבים ומספר סבבים של שאלות כולל תרחישי שטח וכל תשובה נכונה זיכתה את המתמודדים בניקוד. הנושאים העיקריים היו: התנהלות משתמשי הדרך ברכיבה באופניים, חוקי תנועה, חצייה בטוחה, היסח דעת והתקני ריסון.

הנוכחים באולם התרגשו ועודדו את המתמודדים בסיסמאות וכרזות עם מסרי זה"ב. גם התלמידים בקהל השתתפו בחידון וקיבלו פרסים. תלמידות בי"ס מצפה ברנע הופיעו בריקוד מרשים אשר סחף את הקהל .

סגנית ראש העיר הגב' מיריי אלטיט ברכה את המתמודדים בשמה ובשם ראש העיר, תומר גלאם ואמרה: "לימוד הבטיחות בדרכים אינו פחות חשוב מכל לימוד אחר והמודעות והמשמעת בדרכים חייבת להיות בעורקינו. לצערי אנו עדים מידי יום לילדים ונערים שנפגעים בדרכים רק משום שלא שמרו על כללי הבטיחות. הידע שהפגנתם היום בחידון הזה נוטע תקוות בתוכנו שזה נושא שהפנמתם ואתם לוקחים את המודעות הלכה למעשה בדרכים. מכאן אני רוצה להודות למדריכי הזה"ב בבתי הספר שמטמיעים לתלמידים את הסכנה הכרוכה בדרכים, למנהלת המטה לבטיחות בדרכים הגברת רות אטיאס שעושה עבודת קודש ובעיקר לכם התלמידים שהפגנתם ידע מדהים בזהירות בדרכים. יש לי בקשה מכם. אנו לקראת חופשת הקיץ, צאו לבלות וליהנות אבל שימרו על עצמכם גם בדרכים וגם במקומות הבילוי".

[pic_8878]

מנהלת המטה רות אטיאס: "החידון העירוני מתקיים באשקלון מזה כשלוש שנים ואני מקווה שימשיך כמסורת על מנת להנחיל לילדינו את משמעות המושג שמירה על החיים ויעלה את המודעות לבטיחות בדרכים כחלק בלתי נפרד מחייהם. אנו חייבים לזכור שהקטל בכבישים הוא נושא המחייב התערבות והטמעה מחודשת מגיל צעיר, אנו חשים אחריות עליונה לשמור על ילדינו - ועל כן אנו משקיעים משאבים רבים בהסברה עירונית, בפרויקטים חינוכיים ותרבותיים בתחום הבטיחות בדרכים".

גם מנהל המרחב של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אבי אזולאי, הצטרף לברכות.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה