בעקבות ההזנחה המתמשכת בתחנה המרכזית באשקלון:ראש העיר, תומר גלאם, הנחה להקים מסופים נוספים ברחבי העיר. המסוף הראשון יוקם ברחוב 'אלי כהן' ויחליף את מסוף 'רמז' הוותיק; כמו כן, פקחי עירייה הגיעו לתחנה המרכזית והתריעו בפני מנהל התחנה על מצב המבנה שעלול להוות מפגע בפני המשתמשים

מערכת אשקלונים | צילום: דוברות העירייה, התחנה המרכזית אשקלון 

מצבה של התחנה המרכזית באשקלון הולך ומחמיר. מבנה מתפורר, שירותים שבורים, לכלוך רב והזנחה קשה ביותר, הם רק חלק ממה שמצפה לתושבים העוברים בתחנה.  

כזכור, לפני מספר חודשים אף קרס חלק מהתקרה ובמערכת הבחירות האחרונה נושא שיפוץ התחנה המרכזית עלה לא פעם לכותרות. מי שהוביל את היוזמה בנושא ואת המאבק לשפר את תנאי התחנה, היה ברק חדריאן, שאף חרט את הנושא במצע הבחירות שלו. "חברת נצבא נושאת באחריות המלאה למצב התחנה המרכזית", אמר היום (חמישי) פעיל הציבור ברק חדריאן והוסיף: "רק השבוע נשלח אליי סרטון איך נראים השירותים הציבוריים במקום לאחר שעברו ונדליזם והשחתה איומה. שלא נדבר על מצב התקרה שקורסת, הלכלוך והזוהמה. מה שנדרש כאן הוא הריסה ובניה מחדש ובינתיים לספק שירות מכבד לתושבי העיר. נפגשתי עם ראש העיר ושוחחנו על כך, אני יודע שנבחנות חלופות כדי לצאת לדרך עם ההחלטה הטובה ביותר לציבור".

מעיריית אשקלון נמסר כי בעקבות ההתעלמות וההזנחה המתמשכת מצד חברת 'נצבא', האחראית על המקום, הורה ראש העיר, תומר גלאם, לגורמים המקצועיים לאתר מיקומים ברחבי העיר להקמת מסופים חדשים שייתנו מענה נוסף למשתמשי התחבורה הציבורית.
[pic_8875]
מסוף שכבר נמצא בתהליכי התנעה צפוי לקום על כביש אלי כהן (בסמוך למתחם ה'שופרסל דיל') ויכלול כ-6 עמדות לאוטובוסים כולל תחנות המתנה, מבנה לנהגים, עשרות מקומות חנייה ציבוריים ותחנת מוניות. הכניסה למסוף תהיה מרחוב אלי כהן. המסוף החדש יחליף את מסוף 'רמז' הוותיק ובמקומו תוקם חניה ציבורית כולל מעגל תנועה ברחוב קק"ל.

ראש העיר, תומר גלאם: "בעקבות התמונות הקשות שהגיעו לידיי השבוע, הנחיתי את הפיקוח העירוני להגיע למקום ולאכוף, ככל הניתן, את הנעשה שם. אמשיך לעקוב מקרוב אחר מצבה של התחנה ולפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו. בשלב הראשוני נקים את המסוף החדש ברמז ולאחר מכן יובאו בפניי מיקומים נוספים על מנת לבצע פריסה נכונה עבור כלל תושבי העיר".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה