שובו של האופוזיציונר:אחרי חודשים ארוכים של שתיקה, איתמר שמעוני, הסיר בישיבת המועצה אמש (שני) את הכפפות. ראש העיר, תומר גלאם, השיב מתקפה וכצפוי הישיבה הפכה סוערת במיוחד

סיון סבג-אסולין | צילום: מתוך ישיבת המועצה 

ברגע שנודע כי חבר מועצת העיר, איתמר שמעוני, הגיש הצעה לסדר היום, היה ברור שישיבת המועצה לא תעבור חלק. תחילה, ההצעה לא הוכנסה לסדר היום, אך לאחר שיגר שמעוני מכתב בדרישה נוספת - הדבר תוקן. 

הישיבה נפתחה עם העלאת סעיף לאישור החלטות וועדת התמיכות. שמעוני העלה את הנושא שעמותת "יש" התומכת בניצולי השואה אינה מקבלת תקצוב מהעירייה. בדבריו רמז כי עמותות אחרות המקרובות לכאורה לראש העיר,  דווקא כן קיבלו סיוע מהתמיכה בצורת השתתפות באירועים. הוויכוח בין השניים גלש לפסים אישיים והטחת האשמות הדדיות. גלאם קרא לשמעוני: "חתיכת דמגוג", שמעוני השיב: "מה העירייה הזאת? איך אתה מנהל אותה? מה זה פה רפובליקת בננות".  צפו בדברים: בהמשך, העלה חבר המועצה שמעוני הצעה לסדר היום בנושא "מחירים מופקעים במתקני האקסטרים במתחם הסי- פארק". "התכנית המקורית הייתה לחשוף את יופייה של אשקלון ברמה הלאומית וברמה הבינלאומית, תוך חיזוק תיירות פנים וחוץ, כאשר תושבי העיר נהנים מהפיתוח המואץ של רצועת החוף הן מבחינת השינוי האורבאני הכולל והן מבחינת הנחות משמעותיות במחירי המתקנים המיוחדים שהוצבו בסי פארק. באשר למתחם הסי-פארק, עיריית אשקלון באמצעות החברה הכלכלית לאשקלון בע"מ, בנתה על חשבונה את מתחם האקסטרים, מתוך ידיעה ברורה שבאמצעות מימון הפרויקט ניתן יהיה לסבסד באופן משמעותי את השימוש במתקנים עבור תושבי העיר אשקלון. מבדיקה שערכתי עולה כי מחירי השימוש הגבוהים והבלתי מוצדקים שגובה החברה המפעילה את מתקני האקסטרים במתחם הסי-פארק". שמעוני טען כי יש להוזיל את המחירים ב-50% לתושבי העיר. גם דיון זה הפך כצפוי לסוער וההצעה ירדה מסדר היום. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה