מאות בני נוער השתתפו בכנס המתגייסים השנתי: בני הנוער נהנו מחלוקת שי אישי, מופע סטנד-אפ ומהופעה מוזיקלית. ראש העיר, תומר גלאם: "תתמידו, תאמינו בעמכם, תשאפו גבוה ובעזרת השם תחזרו הביתה ולעיר שלנו, בשלום"

מערכת אשקלונים | צילום: סיון מטודי, מתוך הכנס 

רגע לפני שהם עולים על מדים התכנסו מאות מבוגרי בתי הספר בעיר לכנס מתגייסים במרכז הכנסים במכללה האקדמית אשקלון וביניהם גם אלה, שהולכים לשנת שירות, מתנדבים לשירות לאומי אזרחי ועוד.

הכנס התקיים במעמד ראש העיר, תומר גלאם, ראש מינהל חינוך ותנו"ס, יובל זוזט, מנהל מחלקת הנוער, יעקב אטיאס, יו"ר הסניף המקומי של האגודה למען החייל, מוטי אלבר ועוד.

ראש העיר בירך את המתגייסים בברכת דרך צלחה בכניסתם לפרק החדש בחייהם, שבו יעמדו בפני אתגרים חשובים, מרתקים ומעניינים שיעצבו את דמותם בעתיד. "תתמידו, תאמינו בעמכם, תשאפו גבוה ובעזרת השם תחזרו הביתה ולעיר שלנו, בשלום".

במהלך הכנס קיבלו המשתתפים שי אישי, נהנו מהופעות של הזמרת שי רון כוכבת דה ווייס ולקינוח, צפו במופע סטנד-אפ של עופר שכטר ובהופעה של להקת 'אקסום'. כמו בכל שנה, הוגרלו שוברים בסך 2,250 שקלים לקניות ברשת 'ריקושט' ועוד הפתעות רבות. את הכנס הנחה גבריאל מכוכבי קצונה המיועד לשירות צבאי כקצין יחד עם איזו מוייסה, המתכלל את נושא ההכנה לצה"ל ולשירות משמעותי.

יש לציין כי במהלך שנותיהם האחרונות בבית הספר, עוברים התלמידים הכנה לקראת הגיוס, על פי תכנית אב עירונית, שנכתבה על ידי צוות המחלקה לנוער ופועלת בבתי הספר, במסגרות החינוך הבלתי פורמלי, במרכז ההכנה לשירות משמעותי במתנ"ס 'וולדנברג', בהדרכת איזו מויסה, בו פועלות קבוצות הכנה לצה"ל, כוכבי קצונה ומנהיגות צעירה ובמסגרת עמותות, 'אחרי' ו'מעגלים' העוסקות גם הן בהכנה לשירות בצה"ל.

את הכנס, שמתקיים באשקלון למעלה מ-20 שנה, יזמה המחלקה לנוער בשיתוף סניף האגודה למען החייל באשקלון.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה