תביעה: נפצעתי בגלל רשלנות העירייהתושבת אשקלון תובעת את עיריית אופקים לאחר שנפגעה סמוך למקום עבודתה עקב שיפוצים שערכה העירייה במקום אשר גרמו למפגעים בטיחותיים רבים. את האישה מייצג עו"ד איל כהן

מערכת אשקלונים | צילום: אילוסטרציה, שאטרסטוק 

תושבת אשקלון, בת 57, הגישה לאחרונה תביעת נזיקין נגד עיריית אופקים ונגד חברת הביטוח "איילון" בטענה לרשלנות. האישה אף הוכרה בביטוח הלאומי כנפגעת בתאונת עבודה בעקבות המקרה. 

לפני מספר שנים יצאה האישה מהחנות בה עבדה במרכז המסחרי באופקים, על מנת לרוקן את הזבל. באותו מועד, עקב עבודות שיפוץ שביצעה העירייה במקום, נעקרו מרצפות וגורד שטח החניה וכתוצאה מכך נוצרו במקום בורות רבים, ערימות חול ומפגעים רבים נוספים.

לרוע מזלה כשיצאה מהחנות, נתקלה רגלה באחד הבורות והיא נפלה ארצה תוך שהיא נחבלת בגופה ובעיקר ברגלה. עקב הפציעה פונתה האישה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע ואובחנה כסובלת מחבלה בכף רגל ימין ומשבר באחת האצבעות. מגבלותיה  בתנועה נמשכו גם לאחר מכן, והיא פנתה לקבלת טיפולי פיזיותרפיה וטיפולים רפואיים במסגרת קופת החולים בה היא מבוטחת. עקב הפגיעה לא הייתה הנפגעת כשירה לעבוד במשך למעלה מחודש. 

לאחר המקרה פנתה לעו"ד איל כהן - ממשרד עורכי הדין כהן-קריסי -  מומחים לדיני נזיקין - בבקשה כי יסייע לה הן במסגרת ההליכים מול המוסד לביטוח לאומי והן בהליכים נגד העירייה. עו"ד כהן הגיש תחילה את התביעה נגד המוסד לביטוח לאומי  אשר הכיר בתאונה כתאונת עבודה ואף קבע לתובעת נכויות.

[pic_3602]
עו"ד אייל כהן

לאחר סיום ההליכים מול הביטוח הלאומי הגיש עו"ד כהן תביעה נגד העירייה וחברת הביטוח שביטחה אותה באותו מועד. במסגרת כתב התביעה נטען, בין היתר, כי "הנזק הקשה אשר נגרם לתובעת, מתיישב עם רשלנותה של הנתבעת מספר 1 (עיריית אופקים)".

בנוסף טוענת האישה באמצעות עו"ד איל כהן, שלא הוצבו במקום שלטי אזהרה ומתחם עבודות השיפוצים לא נסגר דבר שגרם לאישה למעוד בזמן שיצאה לרוקן את האשפה. "העירייה פעלה ברשלנות כשהיא לא דאגה לקיים דרך תקינה ללא מכשולים", נכתב בתביעה, "לא דאגה שעובדים מטעמה ישפצו או יקבעו את המפגע הבטיחותי, לא דאגה לתחום את שטח השיפוץ ולהזהיר כי הליכה במקום אינה בטיחותית".

עוד עולה מכתב התביעה כי "העירייה לא מילאה את חובות הזהירות שהייתה חייבת כלפי האישה, לא ביצעה ביקורת אחר תקינות הדרך ונמנעה מלהוציא את ההוצאות הנדרשות למניעת נזק כפי שהיתה צריכה לפעול בנסיבות הקיימות".

במסגרת כתב התביעה התבקש בית המשפט להעריך את נזקי התובעת כשסכום התביעה הורכב מדרישה להחזר מלוא הוצאות התובעת לרבות הוצאות נסיעה והוצאות רפואיות, עזרה וסיעוד מבני המשפחה והפסד כספי כתוצאה מחוסר כשירותה לעבוד במשך תקופה ארוכה, כמו גם, פיצוי בגין נזקיה העתידיים עקב השלכות התאונה בעתיד על יכולתה לעבוד וכן דרישה לפיצוי בגין עוגמת הנפש/כאב וסבל אותו עברה עקב התאונה.  


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה