העירייה תפצה את תושב העיר ב-52 אלף ש"חשבע שנים לאחר הפגיעה: עיריית אשקלון תפצה את תושב העיר שנפגע מעמוד בולט בטיילת בעת רכיבה על אופניים. את האיש ייצגה עורכת הדין ענת חגאי

מערכת אשקלונים | צילום: העמוד הבולט בשביל האופניים 

בתום מאבק משפטי  ממושך, תושב העיר אשר לפני כשבע שנים נחבל ושבר את עצם הבריח בכתפו, יפוצה על ידי עיריית אשקלון, וזאת לאחר שנפגע מעמוד בולט בעת רכיבה על אופניים בסמוך לטיילת באשקלון .

לפני כשבע שנים, יצא האיש אז בשנות ה-40 לחייו, לרכיבה בשביל מסומן סמוך לטיילת בחוף ימה של אשקלון. אלא שלרוע מזלו, הוא לא שם לב לעמוד בולט באמצע המדרכה שסמוכה לטיילת - העמוד היחיד לאורך ארבעה קילומטר של מדרכה, שהותקן באמצע המדרכה -  נתקע בו נחת ארצה ונפגע בכתפו. לאחר המקרה הוא פונה לבית החולים "ברזילי" באשקלון, שם לאחר שעבר סדרת בדיקות אובחן כי הוא סובל משבר בעצם הבריח בכתפו בעקבות הפגיעה. בנוסף על כך, המשיך האיש בטיפולים רפואיים , ואף נקבעו לו אחוזי נכות בעקבות המקרה.

 לאחר המקרה הוא פנה לעורכת הדין ענת חגאי, ממשרד עורכי הדין קטש-חגאי, מומחים בדיני נזיקין בבקשה כי תסייע לו. "מחדליה של הנתבעת לדאוג לתקינות המדרכה לרבות המכשול המצוי בה, עולים כדי הפרת חובותיה על-פי פקודת העיריות, ובכך אף מהווים עוולה של הפרת חובה חקוקה, על-פי פקודת הנזיקין", כך נטען בתביעה שהגישה עו"ד חגאי. "מעשיה ו/או מחדליה של הנתבעת ו/או של מי מטעמה, עולים כדי רשלנות באשר, לא דאגה לקיום שביל תקין ו/או בלתי משובש ו/או ללא כל מכשולים ו/או ללא עמודים מסוכנים  ו/או ללא מפגעים בטיחותיים ו/או, לא דאגה כי עובדים מקצועיים מטעמה יתקנו את המפגע הבטיחותי בכלל ו/או מיקום העמוד בפרט ו/או;  לא דאגה להזהיר רוכבי אופניים בכלל ואת התובע בפרט בדבר המפגע שבנדון". כמו כן נתבעה עיריית אשקלון לפצות את התובע בגין הוצאות רפואיות בעבר ובעתיד, הפסדי שכר, עוגמת נפש צער כאב וסבל. מנגד טענה העירייה, כי האשמה היא על הרוכב בתאונה כיוון שרכב במקום אסור ."אסור היה לרכוב על אופניים במדרכה, משהפר את הדין אין לו להלין אלא על עצמו", כך בפסק הדין בנושא.
[pic_8782]
עו"ד ענת חגאי 

לבסוף לאחר מאבק משפטי ארוך של עו"ד חגאי, נקבע בפסק דין שניתן לאחרונה בבית משפט השלום בקרית גת, כי נזקיו של התובע מהתאונה יעמדו על 75 אלף שקלים. עוד נקבע כי מהסכום ינוכו 30 אחוזים בגין אשם תורם של הרוכב, כך שבעקבות התאונה ונזקי הגוף של התובע בעקבותיה, תפצה עיריית אשקלון את רוכב האופניים ב 52,500 אלף שקלים בנוסף להוצאות משפטיות.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה