בעקבות הסבב הביטחוני: ההורים יפוצו בגין ימי העבודה שהפסידוועדת הכספים אישרה היום (שני) את הארכת מתווה הפיצויים לעסקים עבור היעדרות הורים באזור הדרום ועוטף עזה בשל סגירת מוסדות החינוך

 מערכת אשקלונים | צילום: דוברות עיריית אשקלון, מתוך ועדת הכספים הבוקר 
 
ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (שני) פה אחד את המלצת שר האוצר, משה כחלון ומנהל רשות המסים, ערן יעקב, להאריך את מתווה הפיצויים במסלול שכר - כל המסלולים הוארכו עד ל-31.12.2019. 
 
שר האוצר, משה כחלון, על אישור הארכת תקנות הפיצויים: "בשני סבבי הלחימה האחרונים התחייבנו בפני ההורים שנעמוד לצדם כדי להקל, עד כמה שניתן, על הקשיים שעוברים עליהם ועל משפחותיהם בימי הלחימה. אישור התקנות היום הוא עמידה בהתחייבות זו. מטרת הפיצויים להסיר את החשש הכלכלי בפני ההורים, ולאפשר להם להתרכז במה שחשוב באמת, טובת הילדים והמשפחה".
 
הארכת מסלול פיצויים של שכר בגין היעדרות מעבודה בשל הוראות פיקוד העורף בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, תאפשר לפצות מעסיקים ועצמאים בגין הוצאות השכר בעבור הימים בהם העובדים שלהם נעדרו ממקום עבודתם בשל הוראה של פיקוד העורף על סגירת מוסדות חינוך ברשות מקומית או בשל הוראה על סגירת מקום עבודה, כולל לגבי 6.5.2019.
 
מסלול השכר מבחין בין תקופת היעדרות של עד 10 ימים במהלך התקופה המזכה (החל ב-1.3.19 ועד 31.12.19), בגינה יינתנו פיצויים "במסלול מהיר" בסך של 370 ₪ ליום לבין היעדרות של יותר מ-10 ימים, בגינה יינתנו פיצויים בהתאם לנוסחה שנקבעה בתקנות, בדומה למבצעים קודמים. 

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, הגיע הבוקר לוועדת הכספים, במהלכה זעק את זעקתם של התושבים והציג בפני חברי הוועדה את הנושאים הבוערים ודרישותיו בעקבות ההסלמה האחרונה: עדיפות לאומית א', הקמת מרכז חוסן ומיגון השכונות הוותיקות. כל 17 חברי הוועדה הזדהו עם העיר אשקלון וצרכיה המיידיים ויושב ראש הוועדה הבטיח לקיים דיון בהקדם שיעסוק בעיר אשקלון. מדובר בהישג חסר תקדים שתשומת הלב של כל חברי הוועדה הופנתה לעיר. צפו:


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה