אוספים את השברים:ביתה של תושבת העיר, אנה פודברזסקי, נפגע מנפילת רקטה סמוך לבניין בו היא גרה. עכשיו היא חוזרת לשגרה ומשחזרת: "שמענו בום חזק, בעלי מיד אמר שזה אצלנו בתוך הבית"

מערכת אשקלונים | צילום: אנה פודברזסקי

למרות הימים הקשים שחוו תושבי העיר, היו מי שעשו הכל בכדי לשמור על השגרה. מי שיכולה להדגים זאת היטב היא אנה פודברזסקי. אנה היא תושבת שכונת ברנע, פסיכיאטרית בהכשרתה, המשמשת גם כמנהלת רפואית של מרחב אשדוד, ב'מכבי שרותי בריאות'. פודברזסקי תושבת אשקלון עברה במוצאי השבת לילה קשה במיוחד. ביתה נפגע מרקטה ועקב כך נגרמה הפסקת חשמל, מים הציפו את ביתה, היא לא ממש ישנה באותו הלילה, אך למרות הכל זה לא הפריע לה לתפקיד כרגיל למחרת ולסייע לחולים, לרופאים תחתיה, ולכל מי שנדרש לסיוע. 
[pic_8708]
הסיוט של אנה החל בשתיים בלילה. כמו כל תושבי אשקלון, היא חוותה כמה אזעקות ברצף ונכנסה עם בעלה לממ"ד. "כמה שניות לאחר מכן שמענו בום חזק, בעלי מיד אמר שזה אצלנו בתוך הבית, מיד לאחר מכן הבנו שנגרמה הפסקת חשמל ושמענו מים זורמים". ואכן, לא היה מדובר בטעות. רסיסי הטיל שנפל סמוך לביתם גרם לנזק כבד בחדר השינה, כאשר גם המטבח ומרפסת נפגעו כתוצאה מפגיעת הטיל. האזעקה לאחר מכן כבר גבתה מחיר יקר - את חייו של משה אגדי ז"ל, תושב העיר שנהרג מפגיעת רסיסים. רק בארבע וחצי היא הצליחה להירדם כאשר כבר בשעה 06:00 בבוקר הבינה את גודל הנזק. כשעה בלבד לאחר מכן, כבר החלה לעבוד ."שלחתי הודעות לכל הרופאים שלנו להתעניין בשלומם ולוודא שהכל יתנהל כשורה".
[pic_8709]
תוך כדי שאת בשיחות עם מס רכוש והבית שלך מלא זכוכיות, את דואגת לשלומם של הרופאים מאשדוד? "כן. אני אחראית על כל הרופאים, דיברתי איתם הבוקר, את חלקם העברתי למרחבים מוגנים בסניפים שלנו, כי חלקם יושבים במרפאות עצמאיות לא ממוגנות, הכל כדי שהשירות למבוטחים לא ייפגע. אף אחד מהם לא ידע מה עבר עלי בלילה. דאגתי שהעבודה תתנהל כרגיל, וכמובן לא פחות חשוב לדאוג לשלומם". 
[pic_8710]


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה