"הותיר אחריו מורשת של חסד"בזעקות שבר וכאב רב הובא למנוחות עולם, משה אגדי ז"ל, אב לארבעה ילדים וסב לנכדים שנפגע אנושות מפגיעת רקטה בביתו. למרות האזהרות, מאות רבות ליוו אותו בדרכו האחרונה

מערכת אשקלונים | צילום: מתוך מסע הלוויה 

אשקלון נפרדת בצער ובטרם עת ממשה אגדי ז"ל, בן 58 שנפגע באורח אנוש מרסיסי רקטה שנחתה בחצר ביתו ולא שרד את הפגיעה. אגדי ז"ל הוא בן לאחת המשפחות הוותיקות והמוכרות בעיר, רבים הכירו אותו ואת בני משפחתו והגיעו לחלוק לו כבוד אחרון על אף שפיקוד העורף אסר על התקהלות של למעלה מ-300 בני אדם בהלוויה. 
[pic_8685]

בדרכו האחרונה ליוו אותו כאמור מאות מתושבי אשקלון שנפרדו ממנו בכאב עצום. משה אגדי נפגע כידוע מרקטה שנחתה בחצר ביתו. הוא ספג רסיסים בחזה ועד להגעתו לבית החולים ברזילי כבר נפטר מפצעיו. הוא הותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים ונכדים. 
[pic_8695]

ראש העיר, תומר גלאם, ספד לו: "הקלות הבלתי נסבלת בה רק אתמול בערב משה היה איתנו, בילה את השבת עם בני משפחתו, התפלל בבית הכנסת, דיבר וצחק, וכעת אנו טומנים אותו בעפר, אינה יכולה להימשך. זוהי מציאות הזויה, מסוכנת ובלתי נתפסת שאף אזרח במדינת ישראל, אף תושב בעיר אשקלון, אף ילדה וילד, לא צריכים להיות חלק ממנה...לא ששים אלי קרב אנחנו, אבל אויבנו חייבים לדעת שגם הם צריכים לשלם מחיר עבור דמם של אחינו היהודים שנשפך. דם חפים מפשע, שכל רצונם היה לחיות בשלווה בארץ ישראל, להקים בה את ביתם, לגדול ולהזדקן בארץ האהובה שלנו. ולכן, גם בשעה קשה זו, נמשיך לעמוד זקופי קומה, להפגין חוסן ואיתנות רבי עוצמה ולשדר לגורמי הטרור שמבקשים להשמידנו שאנחנו לא ניכנע להם ולא ניתן להם. דמם של חיילנו ואזרחנו לא יהיה לשווא". 

בהמשך פנה גלאם לבני המשפחה ואמר: "האם היקרה, אשרף, האישה, יפה, ילדים, נכדים, אחים ובני משפחה, מילים לא יספיקו לתאר את גודל האובדן והכאב הקשה מנשוא אותו אתם חווים ברגעים אלו, אבל אין לנו מה להציע לכם מלבד מילים, מלבד כתף תומכת, מלבד הסיוע הנדרש בשעה זו.  אני מקווה שבכל זאת, תוכלו למצוא מעט נחמה במורשת הנפלאה שהותיר אחריו משה - מורשת של חסד, עזרה לזולת, חיוך מאיר פנים, לב רחב ואוהב, ידיים מושטת לעזרה ודרך ארץ,  מורשת ערכית ומוסרית, אותה עליכם יהיה להמשיך ולהנציח לדורות הבאים במשפחה. משה היקר, נוח על משכבך בשלום. תהיי נשמתו של משה צרורה בצרור החיים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה