תן פצוע נתגלה בחצר בית ופונה לבית החולים לחיות בר בספארי; נחש נראה בסמוך לתחנת הסעות

מערכת אשקלונים | צילום: דוברות עיריית אשקלון 

המחלקה הווטרינרית בשירות חיות הבר: ביום שבת נתקבלה פנייה במחלקה הווטרנית לפיה בחצר בית ברחוב יקותיאל אדם בעיר ישנו תן פצוע. עם קבלת ההודעה יצא בדחיפות למקום תורן המחלקה, ניר גלאון, ואכן גילה במקום תן פצוע וחולה מאוד שככל הנראה גם לוקה בעיוורון. לאחר הערכה רפואית הוחלט להעביר את התן לגן הלאומי ומשם בעזרת העמותה להצלת חיות הבר, הועבר התן לבית החולים לחיות בר שבספארי.

מנהל המחלקה הווטרינרית, ד"ר גדי שרביט: "חיות הבר בתחום הרשות כגון התנים והשועלים הנם חלק מהנוף האורבאני של העיר וסביבת מחייתם הטבעית של חיות אלו, על כן אנו מחויבים לדאוג להם כפי שאנו דואגים לרווחת חיות הבית בעיר. אני מבקש מתושבי העיר להתקשר למוקד 106 העירוני על כל מקרה של חשד לחיית בר פצועה ומפקחי השירות הווטרינרי יטפלו בכל אירוע במהירות ובמקצועיות ביחד עם נציגי רשות הטבע והגנים לטובת חיות הבר הנמצאות בשמורות הטבע שמסביב לעיר".

במקרה אחר, הגיעה למוקד העירוני פנייה על נחש שנראה בסמוך לתחנת הסעות ומיד נקראו למקום מפקח וטרינרי ולוכד נחשים מוסמך מטעם רשות הטבע והגנים. הנחש נלכד והועבר בשלום לשמורת הטבע זיקים.
מכיוון שהקיץ מתקרב והנחשים התעוררו לחיים והחלו להיות פעילים, מבקש ד"ר שרביט מהתושבים המטיילים בשדות ובשטחים הפתוחים, שלא להרים אבנים או גרוטאות וחפצים בשדות בידיים חשופות, ללכת בשטחים הפתוחים בנעליים סגורות ובאם נראה נחש, לעזוב את המקום ולהתקשר בדחיפות למוקד העירוני 106. 

עוד מבקש ד"ר שרביט כי "בראותכם נחש, לא לפגוע בו - הנחשים הנם נכס יקר במדינתנו, טורפים חולדות ומכרסמים והנם חיית בר מוגנת". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה