גאווה: מצטייני צה"ל ליום העצמאותאלו הם המצטיינים שנבחרו ליום העצמאות ה-71 בחטיבות ובאוגדות צה"ל המתגוררים באשקלון

מערכת אשקלונים | צילום: דובר צה"ל

השבוע התקיימו טקסי מצטיינים בחטיבות ובאוגדות השונות לכבוד יום העצמאות ה- 71 למדינת ישראל. בין המצטיינים גם רס"ר במיל' שמעון אסרף ורס"מ מאיר גנון מאשקלון.

מצטיין מח"ט 401: רס״ר (מיל׳) שמעון אסרף, לוחם בחטיבת השריון 401, תושב אשקלון

שמעון בן ה-32, משרת במילואים משנת 2008 . הוא מפעיל ציוד קרקע בחברת תעופה ומדי פעם כשנקרא למילואים, עוזב הכל ומתייצב למשימה. ״כשאני נקרא למילואים, זה מחזיר אותי לסדיר שלי, לתקופות היפות ולמפגש עם חברים ותיקים. כשצה״ל קורא, אני מתייצב, ההגנה על המדינה חשובה לי יותר מכל״. ועל הגדוד מספר, ״הוא כמו משפחה שניה בשבילי. אני לא יכול לתאר במילים את האהבה שלי לגדוד. שירתתי שם שלוש שנים מלאות בחוויות ונהניתי מכל רגע״.

היציאה למילואים מהווה עבורו שובר שגרה, ״לפגוש אנשים טובים וקצת להתנתק מהמציאות, העבודה והכל. אי אפשר לתאר את ההתרגשות לקבל את הצו״.

בזכות התמדתו, נחישותו, תרומתו הרבה לגדוד והשפעתו על העשיה, עמית מצטיין מח״ט 401. על ההצטיינות מספר, ״תמיד חשוב לי להגיע ואני שמח שיודעים על כך. החטיבה היא באמת בליבי ונשמתי והעשייה חשובה לי ברמה האישית״.

אך כששמעון יוצא למילואים, הוא לא משאיר מאחוריו רק את העבודה והקריירה, אלא גם את שלושת ילדיו ואשתו היקרים. ״משפחתי מאוד גאה בי על זה שאני בצבא. כשאני במילואים הילדים תמיד עוזרים לאמא בכל והם מבינים שאבא יוצא לשרת את המדינה. זו תמיכה שמדהים לקבל מהם. הניתוק הוא דבר לא פשוט והם הכוח שלי״.
[pic_8701]

 

מצטיין מפקד פיקוד מרכז: רס"מ מאיר גנון, נגד כשירות יחידת מחסני החירום בחטיבת ירושלים, אוגדה 340, תושב אשקלון

השבוע התקיים טקס מצטייני מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן. בין המצטיינים, רס״מ מאיר גנון, תושב אשקלון המשרת כנגד כשירות יחידת מחסני החירום של פיקוד מרכז.

מאיר, בן 44, תושב אשקלון מילדות. הוא התגייס בנובמבר 1993 לחיל החימוש כחמש צריח ושירת באוגדה 340. עם סיום שירות הסדיר השתחרר, אך כעבור שלוש שנים החליט לעלות על מדים ולחזור לשרת בצבא. בעבר, שירת כנגד כשירות יחידת מחסני החירום של פיקוד מרכז. את תפקיד זה ממלא גם כיום בחטיבת ירושלים, באוגדה 340. הוא אמון על כשירות הכלים, ליווי אימונים, תרגילים ותעסוקות מבצעיות.

זו אינה ההצטיינות הראשונה של מאיר, הוא היה מספר פעמים מצטיין מפקד אוגדה אך השנה, לראשונה, יקבל את אות ההצטיינות ממפקד הפיקוד. ״התחום הוא תחום קשה אבל אני אוהב את זה. אני נהנה לראות איש מילואים מתניע רכב והוא עובד תקין. זה הסיפוק שלי. אני מאוד אוהב את עולם המילואים״. מגיל קטן אהב מאיר להתעסק בדברים טכניים, לפרק ולהרכיב מחדש, לאלתר ולהמציא פתרונות. ״נהנתי מהעבודה באזרחות אך לא נתתי לזה לעצור בי מלחזור לצבא. תמיד רציתי לתרום, גדלתי לאבא ששירת בתפקיד שטח ותמיד תרם למדינה. חזרתי בלי לחשוב פעמיים״.

בזכות מסירותו, נחישותו, הרצון הטוב ולצידו מקצועיות, קיבל מאיר את אות מצטיין אלוף פיקוד מרכז.
[pic_8702]

מצטיינת ראש אגף ההנדסה והבינוי ליום העצמאות: סג"מ בטי בן אבו, מנהלת פרויקטי בינוי באגף ההנדסה והבינוי של משרד הביטחון, תושבת אשקלון

השבוע התקיים טקס מצטייני ראש אגף ההנדסה והבינוי, מר ארז כהן תת אלוף אורלי שטרן. בין המצטיינים, סג"מ בטי בן אבו, תושבת אשקלון המשרתת כמנהלת פרויקטים באגף ההנדסה והבינוי, עוסקת בייזום, תכנון והוצאה לפועל של פרויקטים מורכבים בתחום הבינוי ,פיתוח ואחזקת מבנים הן בשגרה ובחירום.

בטי, בת 22, תושבת אשקלון מילדות. היא התגייסה ביוני 2017 לאחר לימודי הנדסאי בניין לחיל הלוגיסטיקה ושובצה כהנדסאית בניין באגף ההנדסה והבינוי של משהב"ט במחוז נגב. באפריל 2018 יצאה בטי לקורס קצינים וסיימה בהצטיינות. מאז חזרה בטי לאותה היחידה ומשמשת היום כמנהלת פרויקטים במספר פרויקטים בעלי חשיבות רבה, לאומית וביטחונית.

ההחלטה לתרום מעבר ולצאת לקורס הקצינים לא היתה פשוטה בעבור בטי. בעת גיוסה במהלך הטירונות התייתמה בטי מאמא בפתאומיות ונטלה חלק גדול בעזרה בבית. "ההחלטה לצאת היתה קשה אבל לא יכלתי להתעלם מערכי הנתינה והתרומה למדינה שעליהם חונכתי וגדלתי, בעזרת המון עזרה מהמשפחה, אני זוכה כיום לקחת חלק חשוב ומשמעותי בשיפור תנאי השירות של חיילים רבים בסיסים השונים, לבצע פרויקטים ביטחוניים ואין סיפוק גדול מכך!"

בטי קצינה מקצועית בעלת יחסיי אנוש מעולים המובילה את הפרויקטים במקצועיות תוך איזון ושמירה על צרכי הלקוח אל מול הנחיות המערכת. בזכות זאת, קיבלה בטי אות הצטיינות מראש אגף ההנדסה והבינוי של משרד הביטחון.

[pic_8703]

רס"ל מיכאל טלאו, מכונאי רכב בחטיבה הצפונית, מתגורר באשקלון

רס"ל מיכאל טלאו מאשקלון משרת כמכונאי רכב בחטיבה הצפונית באוגדת עזה, במסגרת תפקידו הוא מתקן רכבים ודואג שהכל עובד בצורה הכי טובה שאפשר.

הוא התגייס לגדוד 9 בחטיבת השריון 401 ואחרי שחתם קבע הגיע לחטיבה הצפונית, עליה מספר "החטיבה ממש טובה, אני אוהב את העבודה והאנשים ומתכוון להמשיך הלאה במקצוע".

בגלל מקצועיותו ותפקודו יוצא הדופן מפקדיו בחרו בו לקבלת אות הצטיינות ממפקד החטיבה הצפונית. 

[pic_8704]

מצטיין מח״ט 769: רב״ט רזיאל מחלוף, מש״ק לוגיסטיקה בחטמ״ר 769, גר באשקלון.

רזיאל התגייס באוגוסט 2018, עבר טירונות מש״קי לוגיסטיקה והגיע לחטמ״ר 769.

אמו עובדת כגננת, אביו כשוטר תנועה ואחותו בת ה22, שירתה במודיעין.

אחד מתחביביו המיוחדים של רז, בו עסק לפני הגיוס הוא ציור בצבעי אקריל.

על קבלת ההצטיינות רזיאל מספר: ״כיף שהבסיס מעריך אותי. אני תורם לאגף באהבה״.

[pic_8705]
  רס״ן תמיר שונם הלוי: 

במסגרת טקס הענקת תעודות הצטיינות והענקת דרגות לרגל יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל בראשות ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, האלוף איציק תורג׳מן, קיבל הצטיינות רב סרן תמיר שונם הלוי, ראש מדור הפעלה במרכז מזון.

במהלך הטקס הוענקו תעודות הצטיינות ל-28 חיילים, קצינים ונגדים על תרומתם הבולטת ועל היותם מהווים דוגמא אישית.

תמיר, בן 36 מאשקלון, נשוי ואב לשלושה ילדים.

הוא בוגר מסלול עתודאים לתחום הלוגיסטיקה.

הוא התחיל את שירותו ביחידות השטח וכעבור תקופה מסוימת עבר לתפקידי מטה.

כיום הוא ראש מדור הפעלה במערך המזון. הוא אחראי על כל תחום הפעלת מענה המזון ליחידות גם מבחינת תקציב וגם מבחינת ניפוק המזון.

אירוע מרכזי שהוא מתעסק בו בתקופה האחרונה זה פרויקט שבמסגרתו עוברים ממערכת השיבולת למערכת הסאפ. הוא מוביל את הפרויקט מקצה לקצה בתחום המזון.

על ההצטיינות : ״ מאוד התרגשתי, הרגשתי כבוד מאוד מאוד גדול ואני אסיר תודה למפקדים שלי שמעריכים ומוקירים את העשייה שלי כל הזמן״.
[pic_8707]

מצטיין מפקד זרוע היבשה: רס״ר יוסי סבירנובסקי, נגד בחיל הטכנולוגיה והאחזקה בבית הספר להנדסה קרבית בהל״ץ 14 

ב17/4 התקיים טקס מצטייני מפקד זרוע היבשה, האלוף קובי ברק. בין המצטיינים, רס״ר יוסי סבירנובסקי מאשקלון המשרת כבוחן רק״מ בבית הספר להנדסה קרבית בהל״ץ 14. 

יוסי בן ה-33 גדל באשקלון, נשוי ואב לשניים. הוא התגייס ביולי 2006 והתחיל את שירותו בבית הספר להנדסה קרבית ושם משרת עד היום. 

״מאוד התרגשתי כששמעתי שזכיתי להיות בין המצטיינים. גאה לשרת בצה״ל ולהיות חלק ממערך ההגנה של מדינת ישראל. אני אסיר תודה למשפחתי על התמיכה ארוכת השנים והגאווה ומודה למפקדים שלי על ההערכה והכבוד״. 

[pic_8720]

מש"ק ביטחון מידע סמ"ר עמית לוי מאשקלון, מצטיין בית הספר לפו"ש ומטה מבצעי וגיס 446

[pic_8721]


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה