בתי הספר באשקלון מצטרפים ליוזמה של עמותת "שם ונר"

$(function(){setImageBanner('f66da2c6-8cbd-483c-85fb-c5a95db4ee23','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

בימים אלה הסתיימה חלוקה של נרות משה אישיים בלמעלה מ-40 בתי ספר ברחבי העיר

מערכת אשקלונים | צילום: באדיבות העמותה

התלמידים ינציחו ביום השואה את זכרם של הנספים באמצעות הדלקת נר נשמה אישי עליו מונצחים שמות הנספים באמצעות מדבקה עם פרטי הנספה וכן קוד שניתן לסרוק על מנת להכיר את סיפורו מקרוב

עמותת "שם ונר" הפועלת להנצחת זיכרון השואה לדורות הבאים בדרך מקורית ואישית, סיימה בימים אלה חלוקה של נרות נשמה אישיים בלמעלה מ-40 בתי ספר בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי ברחבי העיר בשיתוף מכללה ירושלים ובתמיכת משרד החינוך. בין בתי הספר: ארלוזרוב, בית יחזקאל, סיני, אקולוגי הרמבם, רמת כרמים, אסף מימון, אור החיים, אילנות, מצפה ימים, מצפה ברנע,רותם, דקל, הראל, נאות אשקלון, נווה דקלים, נווה אילן,מוריה,  עירוני ד', מקיף ה' דרכא ועוד.

בנוסף לבתי ספר אלו, תלמידי בתי ספר נוספים ברחבי הארץ נרתמים גם השנה ולוקחים חלק ביוזמה המבורכת, בכך שידליקו בחיק משפחתם נר נשמה אישי אותם יקבלו בבית הספר.

משנה לשנה זיכרון השואה הולך ומתרחק מאתנו, ויחד עם הזמן שעובר, גם ניצולי השואה הולכים ומתמעטים וישנן פחות עדויות, סיפורים וחיבור אישי ואנושי. השואה, שהביאה אותנו לתקומתה של המדינה, גם השאירה מסר חשוב שיש לחקוק לעד על חותם ליבנו- לעולם לא עוד. הזיכרון וההנצחה הכרחיים. ראשית, כיוון שזוהי היסטוריית עמנו ואומתנו ויש לשמרה. שנית, כיוון שרק מתוך זיכרון נבטיח שדבר כזה לא יישנה.

עמותת "שם ונר" בחרה להנציח את שמות הנספים על גבי נרות נשמה, כל שם בנפרד. על בית הנר, ישנה מדבקה עם פרטי הנספה וכן קוד שניתן לסרוק על מנת להכיר את סיפורו מקרוב. עד כה אספה העמותה מעל ל-150 אלף שמות.

אלישה יעקובי, מייסדת העמותה: "אנו נרגשים לראות את ההרתמות ומודים לתרומה של מוסדות החינוך להנצחת המסורת וזיכרון השואה לדורות הבאים. חשוב לנו מאוד שהמפעל החשוב וההיסטורי הזה יילך ויתרחב- הן מבחינת מאגר השמות והן מבחינת הרחבת מקיימי מסורת הדלקת הנר האישי".

מידיי שנה  מחולקים ונרכשים עשרות אלפי נרות על ידי הציבור הרחב, מוסדות חינוך, גופים ציבוריים, לקראת יום השואה מאפשרת העמותה לכל הציבור הישראלי שרוצה לתרום להנצחת זכרון השואה ולהגדיל את מאגר השמות והסיפורים, לבקר באתר העמותה  לבדוק איך ואיפה ניתן להשיג נר זיכרון אישי או להוסיף שם של קָרוב שנספָּה או  לבחור שם שֶכְּבר מופיע בַּמאגר, להדפיס תווית, להצמיד לְנר זיכרון סטנדרטי.

העמותה נושאת בעלויות הקשורות להפקת התוויות אותן מעניקה ללא חיוב למפעל בשדרות, אשר מעסיק עובדי שיקומיות להדבקתן על הנרות אותן מייצר.

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה