הפתרון לתאונות הדרכים?לראשונה בישראל נצבע מעבר חצייה באופן תלת מימדי באשקלון. מעבר החצייה נמצא במקום בו בדיוק לפני שלושה שבועות נדרסה למוות הולכת רגל. האם זה מה שיעזור להוריד את המספר הגבוה של המעורבים בתאונות דרכים באשקלון?

מערכת אשקלונים | צילום: שלי דדון, המעבר התלת מימדי 

לפני כשנה פורסמו נתונים מדאיגים מאוד על ידי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מהם עלה כי הסיכוי של אדם להיות מעורב בתאונת דרכים באשקלון הוא הגבוה ביותר בארץ. חבר המועצה דאז, שלמה כהן, העלה את הנושא לסדר היום ודרש להציב אותו בראש סדר העדיפות ולפעול למען צמצום תאונות הדרכים בעיר. אולם הצעתו של שלמה כהן לקיים דיון מעמיק ולהביא לפתרונות נתקלה בסירוב, ובהנהלת העירייה מוצאים לנכון רק כעת להתחיל לטפל בנושא.   

השבוע עיריית אשקלון צבעה מעבר חצייה באופן תלת מימדי ראשון מסוגו בישראל ברחוב ההסתדרות בעיר, מול בית החולים ברזילי. רק לפני כשלושה שבועות ביום חג הפורים, סמוך למעבר חצייה זה נדרסה למוות תושבת העיר, שרה קרייס. מהעירייה נמסר כי מעבר החצייה התלת מימדי, שעשוי מחומר ייחודי ועמיד למשך שנים, נועד להתריע בפני נהגים והוא נראה למרחוק: "מדובר על פתרון חדשני, יצירתי ונגיש שישפר את בטיחות הולכי הרגל בפרט והמשתמשים בדרך בכלל".

ראש העיר ויו"ר המטה העירוני לבטיחות בדרכים, תומר גלאם: "אנחנו כל העת חושבים כיצד לשפר את תחום הבטיחות בדרכים, אנחנו כבר במגמה של ירידה בהיפגעות ילדים וקשישים ואני מאמין שעם הפתרון החדשני שהבאנו לעיר נזכה לראות עוד פחות תאונות ופחות נפגעים". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה