בית ספר דמוקרטי באשקלון ייפתח באשקלון?

$(function(){setImageBanner('f85adcf0-1a55-4175-8f7a-9df06d904705','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

המועמד לראשות העירייה משה אטיאס מתחייב השבוע, "במידה ואבחר לראשות העירייה אבנה בית ספר דמוקרטי באשקלון". ברשימתו של אטיאס ניצבות נשות חינוך מובילות בדמות אפרת מימון יו"ר וועד גני הילדים בעיר ומיכל ברעם יזמית חינוכית

מערכת אשקלונים | צילום: מיכל ברעם 

אם ניתן להגדיר את התקופה הנוכחית באשקלון ובפרט ובמדינת ישראל בכלל, הרי שניתן בהחלט להגדירה כ"עונת ההבטחות", המתמודדים השונים לבחירות המוניציפאליות מפזרים הבטחות על ימין ושמאל ומבטיחים מכל הבא ליד בכדי לחזק את מעמדם לקראת יום הבוחר בעוד כשבוע. גם באשקלון שמענו הבטחות על חינוך, תעסוקה, תרבות ועוד. מי שהפציע השבוע בהבטחה בנושא שלא זוכה לאזכור רב, הוא משה אטיאס שהתחייב לבנות באשקלון בית ספר דמוקרטי במידה ויבחר לראשות העירייה.

[pic_7539]

בית ספר דמוקרטי הוא מוסד לימודי, שהייחוד שלו הוא בזה שהוא נותן לתלמידים את היכולת לבחור את מערכת השיעורים שלהם, להיות חלק ממערך הניהול של בית הספר דרך הוועדות השונות והלימוד עצמו מותאם לכל תלמיד. יש הסוברים שזה אומר שאין לימודי ליבה והגשה לבגרות אך טעות בידם. אמנם יש גמישות לימודית וילד יוכל לבחור שבסמסטר מסוים לא ילמד חשבון למשל וישלים את זה בהמשך, אך הילדים נחשפים לכל המקצועות ואחוזי ההגשה לבגרות זהים ואפילו גבוהים ממערכת החינוך הרגילה.  גם הטיפול בבעיות משמעת מטופל בצורה ייחודית,  וועדת משמעת המורכבת ממורים ותלמידים, היא זו שמחליטה על התגובה והענישה לתלמידים במקרה הצורך. בית הספר הראשון בחדרה שהוקם לפני 30 שנים ע"י יעקב הכט, והיום כבר יש 30 בתי ספר דמוקרטיים ברחבי הארץ ובשנים האחרונות נפתחו גם בתי ספר כאלו ברחבי העולם.

 למעשה לאחר שהוכיח אטיאס כי הוא פוליטיקאי מזן נדיר, כזה שאומר ועושה ומילה שלו היא מילה, ממשיך המועמד לראשות העירייה לשים על סדר היום באשקלון, נושאים חשובים שאינם מקבלים את מלוא תשומת הלב. יצוין כי שתיים מחמשת הראשונים ברשימתו של אטיאס - צעירי אשקלון למועצת העיר - הן נשות חינוך מוערכות. הראשונה היא אפרת מימון, יו"ר וועד גני הילדים באשקלון, שסיפורה מעורר ההשראה על מלחמתה להביא ילדים לעולם זכה לסיקור נרחב בתקשורת הארצית. השנייה היא מיכל ברעם שבעבר פיתחה תכניות חינוכיות ,פתחה וניהלה את עמותת אס או אס חיות בעיר, והיום מובילה את המאבק לפתיחת בית ספר דמוקרטי ומגוון חינוכי ומעלה על סדר היום את היחס של הרשות להורים ולילדים.

 

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה