"כולם מדברים סיסמאות, לנו יש קבלות"

$(function(){setImageBanner('a26ca59a-5ffb-4e33-b3dc-f3a20ae5e852','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

המועמדת למועצת העיר רותי בניפלא הרוש, לא חוששת להגיד את כל שעל ליבה ויש לה המון. היא מציגה תכניות מרחיקות לכת לטיפול בחינוך בעיר ומאמינה שהגיע הזמן שההורים יצאו מהרשתות החברתיות ויתאגדו להצביע לה ולחבריה למועצת העיר. ראיון

סיון סבג-אסולין | צילום: רותי נפלא 

מה לא נאמר על חינוך במערכת הבחירות? אבל נדמה שהמועמדת למועצת העיר מטעם רשימת "הורים למען אשקלון" רותי בניפלא הרוש, יודעת היטב על מה היא מדברת. רותי היא ילידת שנת 70, ילדה שנייה להוריה מתוך ארבעה. נשואה לדוד שוטר בדימוס ואם לשלושה שני חיילים לוחם ובת קצינה ובן זקונים תלמיד תיכון ,במקיף ד'. רותי גדלה והתחנכה באשקלון. היא בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך בהצטיינות ובעלת תואר שני בהצטיינות ב"מינהל בחינוך". למעלה מ-20 שנה עבדה כגננת באשקלון בחינוך המיוחד ובחינוך הממלכתי. כיהנה כיו"ר וועד הורים בבה"ס "הראל" כאשר בתפקיד זה הובילה את בה"ס למצטיין מחוזי וכן הובילה פרוייקטים חינוכיים רבים לילדים והורים. כיום עובדת כמדריכת הורים ומקימת בית ספר להורים "הורות מנצחת".
את מוכרת לרבים באשקלון כמדריכת הורים, היית גננת המון שנים, אשת חינוך ידועה. למה לך פוליטיקה עכשיו? 
"במציאות של היום מסתבר שכישורים, ניסיון והשכלה אין בהם די. אם אתה רוצה לשנות את מציאות החיים, לקדם, למנף, לבקר, ליזום. אם אתה רוצה להשפיע מעבר למעגלים מצומצמים על טובת הכלל הורים וילדים - עליך להיות בעמדת השפעה ועמדה זאת ניתן להשיג על ידי פוליטיקה שמאפשרת תקציבים, מימוש יוזמות ועוד".

מדוע בחרת להצטרף דווקא לרשימה זאת? אני בטוחה שכאשת חינוך מובילה היו לך הצעות להצטרף גם לרשימות אחרות. 
"בחרתי להצטרף למפלגת "הורים למען אשקלון" משום שהאג'נדה שהיא מייצגת היא חינוך. מסתבר שהכל מתחיל ונגמר בחינוך. השכלה, מצב סוציואקונומי, תעסוקה, בריאות. מתאים לי לצעוד עם אנשים בעלי תפיסת עולם זהה לשלי".

מה חסר לנו בעיר בתחום החינוך? מה צריך להעשות ולא נעשה? 
"דברים רבים חסרים בעירנו בתחום החינוך: *חסרים אנשים שמבינים בחינוך. *חסרה השקעה בהון האנושי ,באנשים,הורים,ילדים,סייעות מקצועיות ועוד. *חסר ראש מינהל בחינוך. *חסר תיכנון רב שנתי מכוון מטרות וייעדים בחינוך. *מרכז העצמה להורות כפי שייש בערים אחרות. כדי שהורים ידעו מצד אחד מה זכויותיהם מול מערכת החינוך,מול הרשות ומאידך יקבלו כלים חינוכיים להורות מקדמת, בונה ומעצימה . *חסרה מקצועיות ועשייה  בכל מה שקשור לגיל הרך האשקלון. *שילוב עשייה חינוכית בין הגיל הרך לגיל השלישי. *שילוב עשייה חינוכית בין סטודנטים אקדמאים לתלמידיי היסודי והתיכון . *חסרים תקציבים למחשבים לילדים שידם אינם משגת
*חסרים חוגיי העשרה למי שידו אינו משגת בכל טווח הגילאים,מהגיל הרך,יסודי, תיכון, ולהורים.  *חסר שילוב של גורמיי חוץ במערכת החינוך בעיר של אנשיי היי טק,כלכלנים, אנשים מעולם האקדמיה. *חסרה תמיכה של מעטפת חינוכית שתשפר את המדד החברתי-כלכלי בעיר. והכי הכי חסר את מעורבות ההורים, תמיכתם, הבנתם שאף אחד לא ידאג להם או לילדיהם אם הם לא יעזרו לנו לעזור להם על ידי תמיכתם בנו, ברשימת"רצ".

הורים רבים פונים אליך בבעיות שונות, מציפים את הרשתות בדברים שעולים מול אגף החינוך. את חושבת שיש סיכוי שסוף סוף תהיה נציגות להורים במועצת העיר? 
"אני מקווה שההורים יתעוררו ולשם שינוי ידאגו בבחירות הללו לאינטרס שלהם, לאינטרס ילדיהם ופחות יאמינו להבטחות וסיסמאות. אנחנו מקצועיים, מנוסים, הוכחנו כי אנו פועלים בניקיון כפיים ולטובת הכלל ולא משנה איזה ראש עיר ייבחר מבחינתנו החינוך בעיר זועק וחייב שינוי ושיפור .לשם כך אנו זקוקים לקולם בקלפי ומקווים שיצביעו "רצ".

היית גננת המון שנים. יש מקרים שנתקלת בהם שסייעו לך לקבל את ההחלטה להצטרף לפוליטיקה ולרצות לשנות?
"הייתי גננת שנים רבות, חלקן גם בחינוך עם ילדים בעליי צרכים מיוחדים. בית הוריי היה בית אומנה לילדים חסרי חוסן משפחתי. עוד מילדות ובעשייתי החינוכית כגננת כיו"ר בוועד הורים, ראיתי והבנתי כיצד חינוך יכול לשנות מציאות חיים, לבנות את האדם עד להגשמה מירבית של מימוש הפוטנציאל מכל בחינה או חלילה אם חינוך קלוקל וחסר מסוגל להרוס את הילד ומשפחתו. העניין עם חינוך שהוא "מעתק בין דורי" אופיו ומהותו עוברים מדור לדור לטוב ולרע. אם הוא טוב יש להעצימו ואם הוא רע יש לעצור את המעתק, לטפל, לשקם, לקדם, ללמד, להעצים את האדם עד לשינוי המיוחל. בכל אופן ,לעולם אין להתייאש ממצבים או אנשים. ולכן אשמח אם תתנו לי את קולכם ותצביעו "רצ" על מנת שאוכל לתרום מניסיוני בעבורכם, בעבור ילדכם".

ספרי לי על החיבור שלך לראש הרשימה שלך, לינון ג'יבלי. איך הייתה ההיכרות ביניכם? 
"ההיכרות ביני לינון נוצרה מעשייה חינוכית בהנהגה העירונית של יו"ר בתי ספר באשקלון. ינון היה יו"ר וועד ההורים העירוני ואנוכי עבדכם הנאמן הייתי יו"ר בית הספר "הראל" הובלנו יחד את בית הספר של ילדיי לבית ספר מצטיין מחוזי. מורה בבית הספר זכה בתואר "המורה של המדינה", הבאנו תקציבים מתורמים מחו"ל שאפשרו רכישה של עשרות מחשבים, ביגוד, משחקים, חוגי העשרה לכל ילד, שיעורים פרטיים מכספי תרומות. מינפנו פרויקטים חינוכים ותרבותיים יחד. אלו היו שנים של עדנה, הישגים, הצלחות חינוכיות מעל המצופה. אין שום סיבה שלא נשחזר הצלחות אלו ברמה העירונית לטובת הכלל כשהערך המוסף שלנו הוא ניסיון מוכח ולא רק דיבורים. בדיוק בגלל זה אנו זקוקים לתמיכתכם ההורים ומבקשים שתצביעו "רצ". 

רואים שיש לך המון תשוקה ורצון לשנות מתוך אכפתיות. אם היית צריכה לבחור נושא אחד שתילחמי לשנות אותו בכל מחיר, מה הוא יהיה? 
"ינון ומי שמכיר אותי מכנים אותי בשם חיבה "בולדוזר" בפרט בכל מה שקשור לחינוך. מבחינתי הילדים הם "הפרחים" וההורים הם ה"שורש" ואם תשאלו אותי הגיע הזמן לטיפול שורש! להעצמה הורית, למרכז להורות, לתמיכה להורים, למתן מענה למצוקות הורים, להקניית ידע להורים כי ידע זה כוח. אני לא חוששת מהורים להיפך - שאיפתי לרתום אותם לעשייה החינוכית בעיר למענם, למען עתיד ילדיהם. והכל מתחיל בהצבעתם בקלפי. אני זקוקה לקולם, אני מצפה שהפעם יסייעו לי להביא תקווה לחינוך ויצביעו "רצ". 

הרבה מועמדים מדברים על נושא החינוך. כולם אומרים שיש לשנות ושהנושא הזה הוא החשוב ביותר. למה לתת את הקול דווקא לכם? 
"כולם מדברים דיבורים. ההנהגה העירונית ממש לא מבינה בחינוך לצערי, מתגאים שבנו כיתות לימוד זאת לא עשייה חינוכית זה סיפורים...חינוך זאת השקעה בהון האנושי, בנשירה, בהורים, בצוותים חינוכיים, בילדים עם צרכים מיוחדים, במתן הזדמנויות, בצמצום פערים, בחשיפה לתחומי דעת אחרים המשפיעים על החינוך, על הילדים, על האנשים. אנחנו לעומתם עשינו ועושים! יש לנו כישורים, יש לנו קבלות, יש לנו ניסיון, יש לנו תוכניות רב שנתיות.יש לנו הבנה, ידע ומה שחסר זה שההורים יאפשרו לנו ויתנו לנו הזדמנות להשפיע,לנתב תקציבים לטובתם, לטובת ילדיהם, לטובת חינוך טוב יותר, ראוי יותר, מוצלח יותר. אנו זקוקים לקולם ביום הבוחר.

לסיכום, דבר לי אליכם הורים יקרים. אני אם לשני חיילים בוגרי כיתות "מופת" בהצטיינות וכיום לוחמים. בתי קצינה ביחידה עילית ובן נוסף לי בתיכון הלומד במקיף ד' אף הוא בכיתת "מופת". אני משתפת אתכם מפני שאם משהו לא ישתנה פה בעיר, כנראה שילדיי יעזבו ובעתיד כנראה שגם ילדכם יעזבו וחבל! כאשר לכאורה "נעלמו" כספים מהחכ"ל והעירייה הנמצאים בגרעונות של מאות מיליונים -  הם נלקחו מילדינו, מאיתנו, מהחינוך. הם עשו לביתם ולמקורביהם וב-30/10 יום הדין של הבוחר. 
אני יודעת שאם אקבל את קולכם בקלפי, הנהגת העיר תעבור "סדרת חינוך" ותאמינו לי ששום דבר ואף אחד לא יעצור אותי. כי אני פה כדי להישאר. אני פה כדי לעשות מהפך בחינוך. הצביעו למענכם,הצביעו למען עתיד ילדכם,הצביעו  "רצ".

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה