$(function(){setImageBanner('e104df89-2678-4366-8c37-ab9070772703','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

עם אלפי תומכים מאחוריה, יו"ר ארגון הגמלאים, שרה זכריה, מסתמנת כהפתעת הבחירות. בעוד שהסקרים מנבאים לה לשלש את כוחה במועצה, הפכה זכריה למחוזרת ביותר על ידי המועמדים לראשות העיר. ואם חשבתם שרק הגמלאים תומכים בה, תתפלאו לגלות את מאות הצעירים שמביעים תמיכה ומתנדבים לסייע. ראיון

סיון סבג-אסולין | צילום: שרה זכריה

"דואגים להורים, מצביעים לגמלאים" – זוהי מזמן כבר אינה סיסמת הבחירות של שרה זכריה, אלא יוזמה שהפכה להיות נר לרגליהם של אלפי התומכים שלה. ב-6 השנים שהיא מובילה את ארגון הגמלאים, הפך הארגון להיות אחד הארגונים הפעילים ביותר בעיר. כיום, גם הצעירים מצטרפים לסייע בבחירות על מנת לדאוג לחיזוק הארגון ולהוריהם שנהנים מאינספור פעילויות במהלך כל השנה.

הסקרים מנבאים לך שלושה מנדטים, אלפי גמלאים וצעירים מתנדבים לסייע לך ביום הבחירות ויעשו הכל על מנת שתמשיכי לעמוד בראש ארגון הגמלאים. מה הסוד שלך?
האמת היא ש'הסוד' טמון בעבודה קשה ובעבודה שאך ורק טובת הגמלאים  עומדת לנגד עיניי. לא הייתי אומרת שזה סוד כי מי שעובד קשה בשביל הציבור שבחר בו ואותו הוא מייצג, הציבור רואה זאת ובהחלט מצביע בהמוניו בהתנדבות ובהתגייסות יוצאת דופן. היום אף אחד כבר לא יכול להתעלם מאתנו. ההישגים של הארגון מדברים בעד עצמם, הדאגה הרבה לצרכי הגמלאים, הפעילות הענפה והמשותפת עם הנכדים והוריהם. צוות המשרד מונה 17 מתנדבים העובדים בשתי משמרות כשהמטרה היא אחת -  הגמלאי הוא זה שבמרכז. כשעושים באמת למען הציבור, הציבור מחזיר אהבה ואני משוכנעת שזה יבוא לידי ביטוי גם בהגדלת כוחנו במועצת העיר. לשמחתי הגמלאים נותנים בי אמון ולראייה מספר החברים הגדל משנה לשנה וההשתתפות המאסיבית בכל פעילות או חוג. חברי הארגון באמת הפכו למשפחה, הגמלאים לא מוכנים יותר לשבת בודדים בבית או לוותר על הזכויות שלהם. אנחנו מאוגדים וחזקים ובהובלתי מצליחים להגיע להישגים יוצאי דופן. יש לנו אירועים שהפכו למסורת למשל בנופשונים שלנו ובחגי ישראל. השנה חגגנו את ראש השנה בהיכל הספורט ולא בהיכל התרבות עם  2000 משתתפים, מכיוון שהביקוש גדל . כל אלו תרמו לכך שהפכנו למשפחה אחת גדולה שיודעת שלהיות בחיקה זה הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות להם. אין סיבה   שגמלאי יהיה בודד, כל מי שיגיע אלינו נחבק אותו ונקבל אותו באהבה וכאן טמון סוד הקסם שלנו.

הצבת את הגמלאים בראש סדר העדיפות העירוני, את מקיימת אינספור פעילויות וממש בלתי ניתנת לעצירה.
"אכן לשמחתי הרבה בחמש השנים האחרונות הגמלאים באשקלון נמצאים על סדר היום. העיר אשקלון מונה כ-150,000 תושבים, מהם 17,500 גמלאים כאשר מתוכם 4,500 הינם סיעודיים. ארגון הגמלאים העירוני משרת כיום אוכלוסייה של כ-10,000 גמלאים פעילים. כדי שארגון כזה יצליח, חייב להתמסר לתפקיד. ארגון הגמלאים עבורי הוא מפעל חיים ואני משקיעה בו את כל זמני ומרצי והכל בהתנדבות למען הציבור. היום אשקלון היא עיר שכיף להזדקן בה, ואנו יכולים להתהדר בכך שהפעילות באשקלון הינה בין המובילות בארץ אם לא המובילה ביניהן. ערים רבות מתקנאות בנו".

תופעה מעניינת שאנחנו שומעים עליה היא שגם הצעירים נרתמים להתנדב בארגון ובוחרים בך. איך את מסבירה את זה?
"אני רואה את עצמי כשליחת ציבור, וככזאת אינני יכולה רק לשרת את הגמלאים ולא לטפל בפניות גם מתושבים אחרים שאינם שייכים לארגון. לכל מי שיש בידי לסייע, אני אעשה זאת. זה לא משנה לי צעיר או מבוגר, גבר או אישה ובטח שלא השתייכות פוליטית כזאת או אחרת. אני פשוט אוהבת לעזור לאחרים ואני חושבת שזה הייעוד שלי בחיים. אשקלון היא הבית ולעולם לא אפסיק לפעול למען תושביה. מה שכן, היום יש  נהירה של הדור הצעיר אלי, שרוצה לרשום את ההורים שלו או את הסבים והסבתות לארגון. זה מאוד מחמם את הלב ומרגש אותי במיוחד. מה גם, שאנשים בני 50 למשל שעדיין אינם בגיל פרישה, מבינים שעליהם לדאוג ליום המחר, לעתיד שלהם, וגם בוחרים בי ונותנים את הכח לארגון. אני תמיד אומרת שאנחנו גמלאים חסרי מנוח. היום אני יכולה לומר בגאון שגם הגמלאים באשקלון נהנים בכל רגע נתון".

מטבע הדברים, את מחוזרת מאוד על ידי המועמדים לראשות העיר. האם בכוונתך לחבור לאחד המועמדים ולהביע תמיכה בו?
בניגוד לבחירות הקודמות, אז היינו קבוצה קטנה של כ-3,000 איש וכיום אנחנו מונים כ-10,000 איש. היום אנחנו הרבה יותר מגובשים ועל כן האחריות במי לתמוך היא כבדה מאוד. לנגד עיניי עומדים 3 פרמטרים לקבלת ההחלטה: בראש ובראשונה, טובת הגמלאים. עליי לבחון מי יהיה ראש העיר שימשיך לקדם את הארגון ללא משוא פנים. שנית היא כמובן טובת העיר כולה העומדת לנגד עיניי תמיד וכן עליי לבחון את מי הציבור רוצה ולמי מהמעומדים יש את הסיכוי הגבוה ביותר להיבחר. מכיוון שאני מייצגת ארגון שלם, אבצע שקלול של כל הפרמטרים ועל פי זה אחליט במי כדאי לתמוך.

עשית פרויקטים רבים ונפלאים במהלך הקדנציה הזאת, אבל מהו הפרויקט שהיית מגדירה כהצלחה הכי גדולה שלך?
"ישנם שני פרויקטים בהם עשינו היסטוריה בעיר אשקלון: העברנו את חוק החנייה חינם לגמלאים והוצאנו לדרך את פרויקט בניית בית הגמלאי. הקמת בית הגמלאי היא מהלך היסטורי אדיר לגמלאי העיר. הוועדה המקומית כבר נתנה לנו את ברכתה וכעת שלב האישורים הסופי עבר לפתחה של הוועדה המחוזית. אחרי שנים בהן מדברים בעיר על הקמת בית הגמלאי, אנחנו עושים את זה. גמלאי אשקלון יוכלו ליהנות לראשונה משלל פעילויות יום תחת קורת גג אחת עם בניית בית הגמלאי. המבנה ירכז את הפעילות הענפה המתקיימת כיום ופזורה ברחבי העיר, פעילות שנוטה לגדול מדי יום ונוכל לתת מענה לצרכיה.

רגע לפני הבחירות, איזה מסר היית רוצה להעביר לבוחרים?
"המסר הוא אחד: הגמלאים כבר לא שקופים והעצמתם תבוא רק מהצבעתם וחיזוק סיעת הכח לגמלאים בראשות שרה זכריה. הדור השלישי הוא דור המייסדים, מי שבנה את הארץ והעיר הזאת ויש להכיר להם את הטוב ולהתגייס למענם. גם בני משפחותיהם וילדיהם של הגמלאים חשוב שיצביעו עבורנו מכיוון שיש מי שדואג להורים שלהם ואנו עושים זאת באהבה. גם הנכדים שדואגים לסבים ולסבתות צריכים להשפיע ולחזק את כוחנו במועצת העיר. בנוסף, כל המתקרבים לפרישה צריכים להבטיח את עתידם ולתת לנו את הקול להמשיך ולהשפיע. צריך להצביע 'זך' לגמלאים כי ראינו מה טוב כשכוחנו באחדותנו, כשאנחנו מגובשים ומאוחדים. אומרים שהעולם שייך לצעירים, אני אומרת לכם שבאשקלון הוא ללא ספק שייך לגמלאים".

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה