ג'יבלי: "הייתי רוצה לראות הורים משקיעים יותר בזמן האיכות עם הילדים" המועמד למועצת העיר, ינון ג'יבלי, קורא לכל ההורים באשקלון להתאגד ולבחור לעצמם נציגות במועצת העיר

סיון סבג-אסולין | צילום: ינון ג'יבלי 

ינון ג'יבלי הוא ללא ספק יו"ר וועד ההורים העירוני המיתולוגי של אשקלון. למעלה מעשרו כיהן ינון בתפקיד והיה מעורה מאוד בתחום החינוך בעיר. עם רשימתו "הורים למען אשקלון", הוא מתכוון לאגד את ההורים ולחולל שינוי בעיקר בתחום החינוך. 

מה אתה חושב על הבחירות והמצב הפוליטי כיום באשקלון? 
"אני חושב שכולנו צריכים לעבוד קשה כדי להחזיר לתושבים  את האימון בפאן הפוליטי. אשקלון עברה טלטלה פוליטית, נראה ואפשר להבין שיש איזה בלבול וחוסר שביעות רצון זה לגיטימי ואפילו מתבקש. יחד עם זאת אני סומך על אזרחי אשקלון שהם חדורי מוטיבציה לדרוש לשאוף להתקדם ולעשות הכל כדי לזכות בחיי רווחה. בכלכלה, בריאות, תחבורה, רווחה, חינוך, ביטחון ותרבות. אני רוצה שההורים ידעו שהעיר הזאת תהווה עבורם בית חם, אוהב, דואג ובעיקר שיש על מי לסמוך...אנחנו כאן בשבילם".

כיצד אתה רואה את מעמד המחנך בישראל?
"מקצוע ההוראה ,מעמד המורה עלה עולהה ויעלה לכותרות תמיד. מקצוע ההוראה על אף ההילה בו הוא אמור להיות עטוף כמו הסלוגנים שאנחנו מכירים. מורה לחיים, מורה זה שליחות שאגב הם נכונים, המורים משקיעים את זמנם כדי להבטיח לילדנו  חינוך  ועתיד  טוב למרות כל אלה היחס למקצוע ההוראה יש בו משהו מזלזל, חוסר כבוד ואפילו לצערנו אנו עדים למגמת עליה של אלימות  פיזית מילולית כלפי המורים על ידי תלמידים ופעמים גם הורים מקרים מצערים שהפכו לחלק מהנוף בבתי הספר. יש מספר פרמטרים ש'מסייעים' לכך: ראשית הדרישות מהמורים הולכות וגדלות כשהשכר שלהם עדיין נמוך, מרכיב השכר משמעותי בכך שהוא מרחיק ממנו את היוקרה. פחות ופחות ישאפו שילדהם יהיו מורים. גם כאן זה עיניין של חינוך נכון, דרושה עבודה משותפת בין כל הגורמים הרלוונטים יש על מה לעבוד ויפה שעה אחת קודם לשים לנגד עינינו את המטרה המשותפת של כולנו חינוך ילדים  זה חינוך לדורות כשבראש הסולם דרך ארץ קדמה לתורה". 

מה מוביל אותך להריץ רשימה למועצת העיר? 
"החינוך תמיד היה נר לרגליי ומצב החינוך בעיר בעיית. אני רוצה לעזור להורים לפתח את התקשורת עם הילדים, רוצה לראות את ההורים לומדים ומגיעים להרצאות בנושא החינוך ומתפתחים בכל הנוגע בנושא ההורים וזאת הסיבה שאנו פועלים לפתוח את בי"ס להורים, רוצים הורים מעורבים בתרבות, בספורט, בחינוך, בקביעת תוכנית פדגוגית, לימודית וחברתית. אנחנו לומדים הכל בחיים, אבל המקצוע הכי חשוב שכולנו עושקים בו, הורות, אנחנו לא ממש לומדים באופן מקצועי ביותר, מתעסקים בזאת בצורה אינטואיטיבית שזה לא תמיד נכון והגיע הזמן לאפשר מקצועיות בהורות".

מה דעתך על מצב החינוך באשקלון?
אשקלון זוכה בשנים האחרונות לתמורה, אנחנו עדים לשלטי חוצות של מצטיינים ומצטיינות בתחומים שונים בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי זה אמנם משמח, מחמם את הלב ומעורר תחושת גאוה וצריך להמשיך ולעודד עוד ועוד. אבל ליבי עם כל אלה החלשים, כל אלה שקשה להם והקול שלהם לא נשמע. יש פתגם שאומר להצלחה יש הרבה אבות והכישלון יתום גם להם מגיע שלט שיכוון שידריך וימנף אותם, בשבילם אנחנו כאן! עוד אנחנו עדים לפערים בחינוך שעדיין קיימים בין ילד במרכז הארץ לבין אשקלון, הדרומית. פערים הבאים לידי ביטוי באחוזי הזכאות  לתעודות הבגרות, טיפוח אקלים חברתי, חוגים והעשרה בחיי תרבות וחברה. אני מאמין שכל תלמיד ותלמידה בארץ זכאים ליחס שווה. אנו נעשה ככל שידרש כדי לאפשר לילדינו לממש את הפוטנציאל ולאפשר להם להעז לחלום ולשאוף גבוה .כדי שזה יתממש צריך לתת עכשיו ואתמול את הדעת". 

האם ההורים בעיר מעורבים בפעילויות העירוניות הנוגעות להם או לילדיהם?
"ההורים בעיר יותר מתערבים מאשר מעורבים והדבר נובע מחוסר הבנה מקצועית שקשורה לחינוך ילדיהם, מתסכול, שלא תמיד יש להם  כתובת בעת מצוקה.
ישנם הורים שבאמת פעילים, תורמים במוסדות החינוך, מעורים בחינוך הפורמאלי והבילתי פורמאלי.הורים רבים זקוקים להכוונה, לליווי, לכלים איך להתמודד וזאת בדיוק הסיבה כי חברתי לסיעה ואני, רוצים לקדם את "בי"ס להורים" מתוך שאיפה להפוך את העיר אשקלון ל"עיר ההורים", עיר שתיתן מענה איכותי הן להורים והן לילדים מול מערכות החינוך והנוגעים בדבר

מהן הנקודות החשובות ביותר בהן אתה מתכוון לעסוק במידה ותבחר?
"נפעל לקידום מודל חינוכי בעל ערך מוסף הנותן מענה מותאם להתפתחויות חברתיות, תרבותיות, חינוכיות, הן להורים והן לילדים. מיקסום פוטנציאל בפיתוח ההון האנושי בקרב תושבי אשקלון. אנו נפעל למינוף בי"ס להורות ומיתוג אשקלון "עיר ההורים". אנו נפעל להקמת תקן משוב ובקרה עבור מערכת החינוך בעיר על כל רבדיה. 
אנו נדרוש פיקוח עירוני על הקמת גני ילדים הן בפאן החינוכי, הבטיחותי. אנו נדרוש תקציבים להעצמת אוכלוסיות מוחלשות ולהעצמת הורי הילדים באשקלון.
אנו נפעל להעלות את סוגית החינוך לראש סדר העדיפות העירונית. לצערי המצב מאוד עגום, שחיתות ופוליטיקה, קשרים בנשימה אחת בכל הנוגע להנהגת העיר". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה