מאות בעלי עסקים וספקים השתתפו בכנס הרכש הגדול עם חברת SIEMENS העולמיתהסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה באמצעות מערך מעוף מרחב דרום, קיימה היום (08/10), כנס רכש גדול בשיתוף עיריית אשקלון, חברת גליל ינושבסקי וחברת סימנס, במטרה לקדם ולחבר את העסקים הקטנים והבינוניים באשקלון למרכז אחזקה הרכבתי שיוקם באשקלון

מערכת אשקלונים | צילום: סיון מטודי, עיריית אשקלון 

חברת SIEMENS העולמית זכתה לאחרונה במכרז יצור ואספקת רכבות חשמליות דו-קומתיות לרכבת ישראל. במסגרת המכרז, על סימנס לתכנן ולהקים את מרכז האחזקה הרכבתי באשקלון עבור הרכבות החדשות. לצורך פרויקט זה נבחרו חברת גליל וינושבסקי כדי לבצע את הפרויקט. כחלק מפעילות משרד הכלכלה והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף מרחב דרום, לפיתוח כלכלי באזור, הוחלט לקיים כנס רכש גדול, בו נחשפו מאות עסקים מהאזור למערך הרכש של SIEMENS והתקיימו חיבורים בלתי-אמצעיים בינם לבין ספקים פוטנציאליים.

את הכנס פתח ד"ר שמואל פלדל, מנכ"ל SIEMENS ישראל: "זהו יום חשוב ומלמד. הוא חשוב כי יש לנו פה חשיפה של חברה בינלאומית לחברות מצוינות אבל מקומיות, שעובדות בדרך כלל ברמה המקומית באזור וההזדמנות לחשיפה היא רק דרך מהלך שבו מגיעים למקום, פוגשים את החברות שלא נחשפו לחברות בינלאומיות במהלך העסקים השוטפים שלהם ושיש להן את הפוטנציאל והיכולת המצוינת"

אפי מחלב, מנהל מעוף מרחב דרום, ברך את העסקים ואמר כי: "זהו הכנס ה-14 בסדרה של כנסים שמערך מעוף מפיק בשלוש שנים האחרונות, במטרה לחשוף עסקים בדרום להזדמנויות עסקיות מול חברות גדולות ובינלאומיות. הכנס הזה הינו תולדה של קשר ממושך ביננו לבין הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות (רשפ"ת), וחברת סימנס, במטרה למצוא את הנוסחה הנכונה לחיבור עסקים מקומיים למהלך הרכש של רכבת ישראל מול חברת סימנס.

תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון בפועל, התייחס לפוטנציאל הכלכלי של הפרויקט עבור העיר אשקלון ואמר: " מדובר בכנס חשוב שמעיד על עוד צעד בדרך להפיכת אשקלון לעיר מובילת תעשייה. אנו רואים חשיבות גדולה לקידום והצלחת העסקים הקטנים בעיר, הם המנוע לצמיחה הכלכלית של העיר".

בכנס הוצג הפרויקט ולוחות הזמנים, בנוסף הציגה חברת ינושבסקי את  התחומים הרלוונטיים לקבלנים וספקים לצורך הפרויקט. חזי שגיא, מנהל מעוף סניף אשקלון, הציג את הכלים ואפשרויות הסיוע לעסקים.

הכנס שהתקיים עם חברת SIEMENS, מצטרף לשורה של כנסים שמערך מעוף בדרום מפיק ומקיים בשלוש שנים האחרונות עם מוסדות עוגן שונים בהם חברת החשמל, משרד הביטחון, נמל אשדוד ועוד. בכנסים השתתפו אלפי עסקים מאזור הדרום והשתלבו כספקים במוסדות אלה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה