הסטודנטים חוזרים ללימודים:

$(function(){setImageBanner('6f33bbe4-545a-4bd3-9f6d-0c1255030f5f','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

גידול משמעותי בכמות הסטודנטים שנרשמו למכללה האקדמית אשקלון. כ-2200 נרשמו לשנת הלימודים שבפתח לעומת 1970 שנרשמו אשתקד. עיקר הגידול הוא בחוגים היוקרתיים לבריאות הציבור ולקרימינולוגיה. ד"ר פנחס חליוה, מנכ"ל המכללה: "אני גאה במרצים ובסטודנטים שלנו"

מערכת אשקלונים | צילום: יח"צ, מכללת אשקלון 

הצלחה נוספת למכללה האקדמית אשקלון, הנחשבת לאחת המכללות המובילות בארץ. שנת הלימודים תשע"ט נפתחת היום (ראשון) עם גידול מרשים במספר הסטודנטים שנרשמו ללימודים: כ- 2200 מועמדים חדשים לעומת 1970 שנרשמו אשתקד. עיקר הגידול הוא בחוגים שבפקולטה למדעי הבריאות: סיעוד, תזונה ומדעי הבריאות. 249 סטודנטים לעומת 123 בשנה הקודמת. החוג היוקרתי לקרימינולוגיה ממשיך לגדול והשנה נוספו לו 360 סטודנטים חדשים. גם החוגים לפסיכולוגיה, ולמדעי המחשב רשמו עלייה משמעותית של למעלה מ- 35% ביחס לשנת הלימודים תשע"ח. החוגים לתואר שני רשמו אף הם עלייה ומספר הסטודנטים הפותחים את שנת הלימודים בחוגים אלה הגיע למקסימום המאושר על ידי המועצה להשכלה הגבוהה. החוג לתואר שני בכלכלה יישומית יישאר עם מספר סטודנטים דומה לזה שהיה בשנה"ל תשע"ח.

ד"ר פנחס חליוה, מנכ"ל המכללה, גאה מאוד בגידול המרשים של הסטודנטים ובהצלחות של מרצי המכללה: "אני שמח להמשיך את המהפכה בהשכלה הגבוהה בדרום אותה אני מוביל כבר 30 שנה ובכל שנה, אנו מגיעים להישגים חדשים ומרשימים יותר. אני גאה במרצים ובסטודנטים שלנו. לראות אותם לומדים כאן ואחר כך מגיעים ומבשרים שהתקבלו למשרות הכי נחשקות במשק, ממלא את לבי שמחה וגאווה. נמשיך להשקיע בסטודנטים עם המרצים הכי טובים שיש ועם האמצעים הטכנולוגיים הכי חדישים שנוכל לרכוש. נמשיך ונעצים גם את מסורת חילופי הסטודנטים עם מוסדות אקדמאים בחו"ל, שהרי מדובר בתרומה עצומה לכל הצדדים. כל סטודנטית וסטודנט שמגיעים לכאן, יודעים שיזכו להשכלה גבוהה איכותית ולאופק תעסוקתי, ואנחנו נמשיך בכך".

המועצה להשכלה גבוהה, העוקבת אחר הצלחותיה של המכללה האקדמית אשקלון, אישרה את ההסמכה הקבועה של החוג לסיעוד, החוג לתזונה, החוג לממשל ופוליטיקה, החוג למדעי המחשב, החוג ללימודי א"י, החוג לתיירות, והתואר השני בחוג לקרימינולוגיה.

במכללה מציינים כי הישג זה נזקף בראש ובראשונה לזכות ראשי החוגים שעמלו בשנים האחרונות להנהיג ולהוביל את החוגים, כפי שסוכם עם הועדות האקדמיות הבודקות שמינתה המועצה להשכלה גבוהה לכל חוג. הנהלת המכללה בראשות הפרופ' והמנכ"ל, ד"ר פנחס חלויה, הודתה לראשי החוגים: פרופ' טובה הנדל - ראשת החוג לסיעוד, פרופ' ניבה שפירא - ראשת החוג לתזונה, פרופ' אילן גריילסאמר - ראש החוג לממשל ופוליטיקה פרופ', לאורי שילד - ראש החוג למדעי המחשב, לפרופ' יצחק רייטר - ראש החוג ללימודי א"י, לד"ר עמוס רון - ראש החוג ללימודי תיירות ולפרופ' אפרת שהם - ראשת החוג לקרימינולוגיה תואר שני. הסמכתם הקבועה של החוגים הנ"ל מעידה על רמתם האקדמית והארגונית ועל סגל אקדמי מצוין.

הנהלת המכללה הגישה למועצה להשכלה גבוהה את תוכניות החומש לשנים תשע"ט – תשפ"ג. בתוכנית בקשה לאשר לימודי קדם רפואה במסגרת חוג חדש למדעי החיים. התכנית תפעל במשותף עם המכללה האקדמית אחווה. כמו כן, הוגשו בקשות לתואר M.A בקרימינולוגיה קלינית, בפסיכולוגיה, ועוד. מיד עם קבלת האישור העקרוני, יוגשו תוכניות מפורטות לקראת קבלת היתר הפעלה ורישום מועמדים.

גם בתחום התשתיות יש למכללה האקדמית תכניות מרחיקות לכת. בימים אלו נערכים במכללה לבנייתו של מבנה לימודים חדש - מבנה מדעים וטכנולוגיה. המבנה נמצא בשלבי תכנון אחרונים לקראת הגשתו לאישור בעירייה. המבנה בהיקף של 7,500 מ"ר והוא הגדול ביותר שנבנה עד כה בקמפוס ויכלול : כיתות לימוד, מעבדות, חדרי סימולציה לחוג לסיעוד, חדר כושר, חדרי אימון שונים ובית הסטודנט. הכניסה למבנה החדש מרחוב רבין באשקלון תשמש ככניסה ראשית נוספת לקמפוס והכניסה כיום מרחוב אלי כהן תשמש כניסה לרכבי חירום בלבד. הנהלת המכללה פנתה למועצה להשכלה גבוהה בבקשה לסייע לה בבניית המבנה החדש שעלותו נאמדת בכ – 90 מיליון ₪. התכנון והבנייה צפויים להמשך כשנתיים ופתיחתו מתוכננת לשנת תשפ"א. 

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה